MüzikMüzik Haber

Gain Açık Mikrofon Yarışmasıyla İlgili Skandal İddialar!

Gain platformunda yayınlanan ve bir süre sonra yayından kaldırılan Açık Mikrofon yarışmasıyla ilgili skandal yaratacak iddialar ortaya atıldı.

2021 yılında Gain platformunda yayın hayatına başlayan kısa bir süre sonra da yapımcı şirket ile yaşanan anlaşmazlıktan dolayı yayından kaldırıldığı konuşulan Açık Mikrofon yarışmasıyla ilgili skandal yaratacak iddialar ortaya atıldı.

Ceza’nın mentorluk yaptığı Server Uraz, Tepki ve Aspova’nın jüri koltuğunda oturduğu, Öykü Serter’in ise sunuculuğunu üstlendiği programa dair jüri üyelerinden Aspova, ses getirecek açıklamalarda bulundu. Yarışmasının yayından kaldırılmasından yıllar sonra konuşan Aspova, projenin içinde bulunduğu için pişmanlık duyduğunu ve haksızların yapıldığını söyledi. 

Ünlü rapçi şu ifadeleri kullandı;

Gain Açık Mikrofon tam bir amatörlük örneğiydi hatta faciaydı. İçinde bulunduğum için cidden pişmanım. Komik bir paraya hatır gönül için olur demiştim ama sonra neden komik bi para anlaşıldı, çalıyormuş bunlar meğer. Hadi beni geç ben neyse de o kadar insanın hakkını yediniz hayalleriyle oynadınız. İzleyen insanlara da bir açıklama bile yapma gereği duymadı kimse. Parayı tırtıklayıp Amerika’ya tatile mı gittiniz oo hustle falan deyip ?

Bu paraları çalan “ajans” mesela her gün arardı milleti dızlayıp yok oldu herhalde  kişisel bir atfım yok çalıp çırpan hak yiyen kim varsa üstüne alınabilir. Hadi beni geç ben neyse de o kadar insanın hakkını yediniz hayalleriyle oynadınız. İzleyen insanlara da bir açıklama bile yapma gereği duymadı kimse. Parayı tırtıklayıp Amerika’ya tatile mı gittiniz oo hustle falan deyip? Bu arada Gain ile ajans mahkemelikmiş o yüzden söylediklerime dikkat etmem lazımsa dikkat edeyim, 4 milyon TL’yi koyup kaçan kimse, bu programı bitiremeyip kaldırılmasına sebep olan kimse onu öpüyorum karşılaşırız.

Biz programın finalini de çektik birincisi de belliydi. Parasını alamamış arkadaş? Tepki kendi cebimden ödemeye çalışıyorum diyor. Bir tek ondan ses var diğerleri de konuşsun madem. Öykü Serter’in bile parasını vermemişsiniz. Tükürüyorum valla

Para için girmedim bu işe yani onu demek istiyorum ihtiyacım yoktu. Programın yayından kaldırılmasının sorumlusu olarak kamera önünde gördüğünüz jürileri sorumlu tutmayın diye konuşulsun. Siz milyar milyor bu parayı naptınız ? Alo Gain mi ?

50 bin TL’ye jürilik yaptım aga ben hatır için. Konser kaşem 40 bin zaten. Tepki benden beş lira fazla almadığını söyledi. Ben projeyi bana getiren o olduğu için ona kızdım ama bu parayı kim dızladıysa çıksın konuşsun herkesin önünde

Para için girmedim bu işe yani onu demek istiyorum ihtiyacım yoktu. Programın yayından kaldırılmasının sorumlusu olarak kamera önünde gördüğünüz jürileri sorumlu tutmayın diye konuşulsun. Siz milyar milyor bu parayı naptınız ? Alo Gain mi ?

Nerdesin ? Parayı ajansın sana getirdiği işlerden mi koydun yoksa programdan ajansla beraber mi koydun yoksa epideliği mi sattın nerdesin ? Allah aşkına rahmetli Beta için konuş bari ajans menajerin oldu diye mi susuyorsun piton.”

Hukuki Bir Süreçteyim!

Yarışmanın birincisi olan Anıl Jungle kazanana vaad edilen 100 bin TL’yi alamadığını ortaya koyan paylaşımlarda bulundu. Anıl Jungle sosyal medya hesabından ”Kendi adıma hukuki bir süreçteyim, hakkım olanı alma çabasındayım.. Mağdur olan herkes için üzgünüm. Umarım hakkımız olanı alırız. Türkiyenin kariyer garantili rap yarışması’’ ydı sloganı yanlış hatırlamıyorsam.. Açıklama dahi yok, ne kariyeri.. Benim instagram da 2k takipçim yok ama her gün bununla ilgili bir sürü soru soruluyo dm’den. Trajikomik…” açıklamasını yaptı.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.