MüzikMüzik Haber

Garo Mafyan’dan Başkanlık Seçimi İçin Şok Teklif!..

MSG’nin 13 yıldır başkanı olan Garo Mafyan, kendisine karşı Candan Erçetin önderliğinde başlatılan değişim hareketine karşın başkanlık seçinimi kazanmak için iddialı vaatlerde bulundu.

MSG başkanı Mafyan, müzik dünyası için heyecan uyandıran en büyük projesini açıkladı; “MSG aylar süren çalışmalar sonucunda yüzlerce üyesinin SGK’lı yapıyor.”

Bu konudaki projesini tamamlayan Garo Mafyan ve ekibi öncelikle pilot çalışmayla başlayarak kısa sürede üyelerin tamamını güvence altına alacak.

5510 sayılı kanuna göre sigortalatılmasını sağlanan üyelerin primleri MSG tarafından desteklenerek sigortalanmaları sağlanacak. Bu sayede MSG üyeleri emekli olduklarında emekli aylığı, ölümleri halinde ise ailesine ölüm aylığı bağlanacak. Böylelikle üyenin tüm ailesi de ücretsiz genel sağlık sigortasından ve sağlık yardımlarından yararlanacak.

Mafyan, genel kurul toplantısında konunun detaylarını tüm üyelerle paylaşacağı da açıkladı.

“TEK MUTLULUĞUM ÜYELERİN BİZE OLAN GÜVENİ”

Garo Mafyan, her zaman MSG için özveriyle çalışmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi;

MSG, ben geldiğimde uluslararası CİSAC ’dan atılmış, diğer yabancı birliklerce tanınmayan ve de Türkiye’deki diğer Meslek Birlikleri tarafından da dikkate alınmayan bir Meslek Birliği idi.

Ancak göreve geldiğimde MSG’nin üye profilinin büyüklüğünü iyi anlatınca herkes gerçekte hiç de böyle olmadığımızı gördü.

Ekibimle büyük bir hedef belirleyip özveri ile durmadan çalıştık. Hayatım boyunca 6 binden fazla şarkıya imza attım.

Ülkemi yurtiçi ve yurtdışında sayısız kere temsil ettim. Yüzlerce öğrencim oldu burada maaş bile almadığım gibi, bu kurumda geçirdiğim güzel yıllarda en büyük mutluluğum ise üyelerin bana olan inanç ve güvenleriydi.

Bu güvenin ve başarının devamı için, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim.
TÜRKİYE’DE ISO ALAN İLK MESLEK BİRLİĞİ VE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ

Türkiye’de ISO alan ilk meslek birliği olan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında ilk 500’e giren MSG, attığı teknolojik adımlar ile de kendini kendini göstermeye devam ediyor.

Sistemin daha sağlıklı ilerlemesi adına kullanılan otomasyon sisteminden, kanal takip sistemine kadar her alanda teknolojik atılımlar yapan CoSIS.net, Formulsoft, kanal takip sistemi, MSG uygulaması, Telifmetre cihazlarının yeniden yapılandırılması sağlayan MSG, 2006’dan itibaren yönetim kurulundaki yenilikçi yönetim kurulu üyeleri ile başlattığı dijital gelişim vizyonunu Apple, spotify, google ,Türk Telekom, Turkcell, YouTube gibi dünyanın ve Türkiye’nin bütün küresel şirketleri ile anlaşmalar yaparak bu alanda Türkiye’de öncü oldu.

13 YIL İÇİNDE MSG’NİN GELİŞİMİ:

2005’te 1500’lerde olan üye sayısı bugün 7000’lere ulaştı.

Yabancı repertuarda Warner, Sony, EMI ve benzeri pek çok yabancı katalog MSG’ye geçti.

Şeffaflık: Göreve gelinen ilk günden itibaren tüm üyeler lisans bedelleri, faaliyet ve mali tablolar dahil her konuda bilgi almaları için web sayfaları, mobil mecralar dahil olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarından aydınlatıldı. Her yıl MSG iç denetiminin dışında özel denetim şirketi ve kültür bakanlığı müfettişleri tarafından düzenli denetlenmektedir.

13 yıl önce göreve gelindiğinde MESAM dahil tüm meslek birlikleri ile ilişkiler bozuk, uluslararası CISAC ‘tan üyelikten çıkarılmış meslek birliğiyken bugün CISAC üyeliği tekrar yapılmış. BMI, SESAC, Harry Fox Agency gibi Anglo-Sakson repertuarın tamamını Türkiye’de MSG tarafından temsil edilmeye başlanmıştır.

MESAM ile ilişkiler düzeltildi. 4 Meslek Birliği ile ortak protokol imzalanarak lisanslamalar tek bir merkezden yapılmaya başlandı.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMI GENİŞLETİLDİ. Özel sağlık sigortası sayısı 400’den 1000’e ulaştı.

Yeni yasa çalışması: Tüm meslek birliklerinin katılımıyla yeni yasa çalışmaları son haline getirildi.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.