MüzikMüzik Haber

Gökhan Tepe: Benim Seksi Olmak Gibi Bir Derdim Olmadı

Gökhan Tepe, Hürriyet Gazetesi'nden Hakan Gence'nin sorularını yanıtladı. Samimi açıklamalarda bulunan Tepe, kariyerinde bu noktaya nasıl geldiğini anlattı.

90’lı sonunda hayatımıza giren, sesi ve karizmasıyla dikkat çeken Gökhan Tepe, Hürriyet Gazetesi’nden Hakan Gence’ye konuştu.

Hakan Gence; 96 yılında çıkarttığı ilk albümde “Bayıldım” isimli şarkısındaki “Pantolonunu sevdim, çıkar onu bebeğim, hadi gel bize gidelim” sözlerini hatırlattı Gökhan Tepe’ye. “Bugün olsa o şarkıyı söyler miydin?” sorusunu üzerine Tepe; “Ben cesaret edemem, genel anlamda kimsenin cesaret edebileceğini de sanmıyorum. O biraz daha aşırılıkların olduğu, daha cesur bir süreçti galiba. Zeki Doğulu sanat danışmanımızdı, onun albüme angaje ettiği bir şarkıydı. 18 yaşındaydım, yapımcımın da benim de kabulümdü. Ve sonra da yıllarca şarkıyı içimde gizledim, açığa çıkarıp konserlerimde falan hiç söylemedim” dedi.

“ÖPÜŞEMEM”

90’lı yılların modalarından biri de kliplerde erotizm etkisiydi. Gence, Gökhan Tepe’ye; “Kliplerde seksilik ve öpüşme sahneleri o yıllarda modaydı. Sen onları da yapmadın…” dedi. Bunun üzerine ünlü şarkıcı; “Benim seksi olmak gibi derdim olmadı, hatta bazı yönetmenler kliplerimde yakınlaşma sahnesi istediklerinde ben mesafeli yakınlaşıyor, yapamıyordum, hele öpüşme sahnesi olacak falan… Öpüşemem yani.” cevabını verdi.

“İLK YAPTIĞIM BESTELERDE HİT ÇIKMIYORDU”

Besteciliği ve söz yazarlığı ile de tanınan Gökhan Tepe’ye Hakan Gence; “Hit makinesi gibisin. Bestelerin hep tutuyor. Çok dinlenen şarkı yapmanın matematiği var mı?” sorusunu sordu. Tepe; “Bu bir süreç, ilk yaptığım bestelerde hit karakterli şarkılar çıkmıyordu. 2006’da söz üstüne beste yapmaya başladım, o dönemlerde bocaladık, başlarda olmadı, sıradan tınlıyordu; çünkü söz üzerine beste yapmak için de belli bir duygu matematiği olmalı. Çalışmak gerekiyor, 2-3 sene falan hiçbir şey çıkmadı ama çok çalıştım. O sabırla, o çalışma da filizlenmeye, çiçeklenmeye başladı.” diyerek bestekarlık macerasını anlattı.

“STAR OLMAK YALNIZLIĞI GEREKTİRİR”

Sorularına devam eden Hakan Gence; “Sen popstar mısın?” diye devam etti. Bunun üzerine Tepe; “Ben kendimi hiç starlık çatısı altında konumlandırmadım, onun için uğraş vermedim. Starlık bambaşka bir şey, star olmanın kendine has çok özel kanunları ve kuralları var. Onlar bana ağır gelir. Star olmak biraz yalnızlığı, mesafeleri gerektirir. Onun için ayrı emek sarf etmen gerekir. Hem özel hayatımı gizleyeyim, hem star olayım birlikte yürümez. Ben bir yol seçtim ve starlığa gözümü dikmeden, kişiliğimi koruyarak, kendi bildiğim gibi devam ettim. Özgürlükçüyüm, insanlara dokunmayı severim. O yüzden işin mutfağında, tabii ön plandan da geri kalmadan, iyi bir müzisyen, iyi bir sanatçı olarak anılmayı kendi profilime daha uygun gördüm.” cevabını verdi.

HABER KAYNAĞI: https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hurriyet-cumartesi/seksapelligi-kullanmadik-ama-yakisikli-adami-da-inkar-etmedik-42173309

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu