MüzikMüzik HaberVitrin

Gökhan Türkmen: Kendime Yakışan Müziği Biliyorum

Gökhan Türkmen, BirGün TV'nin YouTube kanalına konuk olarak son projeleri, pandemiden sonraki süreci nasıl yaşadığı ve sanatçılara karşı artan şiddet hakkında konuştu. 

Gökhan Türkmen, BirGün TV’nin YouTube kanalına konuk olarak son projeleri, pandemiden sonraki süreci nasıl yaşadığı ve sanatçılara karşı artan şiddet hakkında konuştu.

Pandemiden Sonra Patlama Yaşandı 

Gökhan Türkmen, pandemi ve sonrasında neler yaptığından bahsederek “Konserlerimiz yoğun gidiyor. Pandemide çok oturduk. Böyle patlama yaşanacağı açıkçası belliydi, olmalıydı da. Bunun keyfini çıkarıyoruz. Pandemi sırasında çalışmadan durmak yerine çalışarak atlatmaya çalıştım. Yarım kalan albümümü tamamladım. Singlelar hazırladım. Vakit çok olduğu için bas gitar öğrenip çalmaya başladım. Dönemi görmezden gelip çalışarak geçirdim” cümlelerini kurdu.

Yakışmadığında Olmuyor Diyebiliyorum

Türkmen, müzik tarzının değişmesi ile alakalı konuşarak “Ben kendime yakışanı biliyorum. Yakışmadığında da olmadı diyebiliyorum. Hiç kendimi değiştirmemi istemeyen, aynı şarkılarımın benzerini yapmamı isteyen bir kitle var. Mahşer şarkısı ile bunu yıktım. Ondan önce hep böyle değişmesem mi diye düşünüyordum. Şimdi herkes beni o şarkıyla tanımaya başladı” dedi.

Sanatçılara Şiddet Kötülükten Öte Bir Durum

Son zamanlarda sanatçılara karşı artan şiddet hakkında düşüncelerini dile getiren sanatçı, şu ifadelere yer verdi: “Bunun anlatılabilecek, algılanabilecek hiçbir yanı yok. Bunun eğitimle de alakası yok. Bu haberler bazılarını da gaza getiriyor diye düşünüyorum. Yayınlayıp yayınlamamak da sorun. Ben de yapabilirim diyenler çıkıyor. Güç gösterisi gibi algılanıyor. Bu kötülükten de öte bir durum”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu