MüzikMüzik Haber

Gökhan Türkmen, Müzik Yasağına Karşı Başlatılan Akıma Yeni Soluk Getirdi

Hafta başında İçişleri Bakanlığı gece 12’den sonra kafe ve restoranlarda müzik yayınını yasakladıklarını duyurmuştu. Her kriz durumundan ilk etkilenen sektörlerden biri olan müzik sektörünün girdiği bunalıma dikkat çekmek için pek çok sanatçı sosyal medya hesabını kırmızıya boyamıştı.

Müzik sektöründe çalışan basın danışmanları da dahil olmak üzere pek çok kişi, sektörde çalışan diğer kişilerle dayanışma içinde olduklarını göstermek amacıyla sosyal medya hesaplarından kırmızı renkli fotoğraflar paylaşmıştı. Tüm bu olayların ardından müziğin yasaklanması karşısındaki üzüntüsünü dile getiren Gökhan Türkmen ise “Benim rengim mavi” diyerek sosyal medyada başlatılan akıma yeni bir boyut kazandırdı.

İlgili Haberler:

Müzik Sektörünün Girdiği Kriz, İletişim Sorunundan Mı Kaynaklanıyor?

Açık Hava Konserleri Neden İptal Edildi?

Müzik Sektörünün Girdiği Kriz Nasıl Aşılır? Sanatçılar Ne Yapmalı?

İçimizdeki renk kartelasını kimse öldüremeyecektir” sözleriyle akıma destek veren ünlü sanatçı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu notu düştü:

Bazen çok şey söylemek istediğinden ötürü bir şey diyemez, yazamaz insan… Olanı biteni izliyor, okuyor, kızıyor, yazıyor, yazıyor, siliyor, yazıyor sonra tekrar siliyor ve tabi ki biraz da üzülüyorum….

Ben bir sanatçı, müzisyen, şarkıcı, yapımcı vs. ne derseniz deyin bunlardan öte bir insan olarak, karşılaştığım ve karşılaştığımız şeylere tepki vermeye çalışıyorum… Ne olursa olsun, başımıza ne gelirse gelsin; en önce sanat camiasının bu durumlardan payını almasına çok içerliyorum! Tekrar söylüyorum sanatsever bir ‘İnsan’ sadece ve sadece bir ‘insan’ olarak!

Ekranımızı kırmızı da yapsak, siyah da yapsak içimizdeki renk kartelasını kimse öldüremeyecektir! Bu kesin bilgidir! Bir sanatçının gördüğü, duyduğu, hissettiği gibi kendine yaşattığı özgürlüğü ve öte yandan kendine koyduğu yasakları kimse onun gibi anlatamayacaktır ve bilemeyecektir!!

Renkler çoğalmalı… Sadece kırmızı değil, herkes içinde yaşattığı rengi yansıtmalı hayatının ekranına ki ne kadar çeşitli olduğumuzu, bu kadar yaşanılan sıkıntıya rağmen sanatımızla ne kadar mutlu olduğumuzu herkes bilmeli..
Maviyim ben…

Sevgiler:)

gökhan türkmen instagram

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/unQwq
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.