MüzikMüzik Haber

Göksel: ‘Boks Yapmak Şarkıcılığıma İyi Geliyor’

Son teklisi ‘Ben Fena Aşığım’ ile müzik listelerinde zirveye doğru yükselişini sürdüren Göksel, şarkısının ortaya çıkış sürecinden bahsetti. Müzikal yolculuğundan bahseden Göksel, bu yıl içerisinde çıkarmayı planladığı albüm öncesi single çalışmalarını sırayla yayınlayacağını duyurdu.

İşte Göksel’in açıklamaları;

”Yeni şarkım ‘Ben Fena Aşığım’ dolu dolu bir aşk şarkısı. Aşkın her türlü halinden bahsediyor. Bizi zorlayan, sınırlayan tarafları vardır ya aşkın ama yine de çok keyif alırız içinde olmaktan öyle bir şarkı. Ben söylerken de çok keyif aldım, dinlerken de çok keyif alıyorum. Daha çok yeni. İlk gelen tepkiler çok güzel. Görüyorum ve diliyorum ki uzun yıllar beraberce söyleyeceğiz.

Bu şarkının sözü ve müziği bana ait. Kendi kalbimden çıkan şarkılardan en sevdiklerimden bir tanesi oldu. İlk defa Sabi Saltıel ile çalıştık. Sabi yeni jenarasyonun en yetenekli müzisyenlerinden bir tanesi. Benim daha önce de sıkça kullandığım elektro bağlama var, darbuka var ve bunların yanı sıra elektronik sesler var şarkının içerisinde.

Bugündeyiz ama biraz da hala geçmişte benim kendi yaptığım şarkılara ufak bir dokunuş var. Benim eski müzikal geçmişim ile şarkının bağlantı kuruş şeklini çok seviyorum.

‘Beni Daha Çok Sesimle Bilin’

İşimi çok severek yapıyorum müzik aşığı olarak başladım ben mesleğime. Gerçekten bir müzisyen gibi hissediyorum kendimi. Biz ilk şarkı söylemeye başladığımız yıllarda daha doğrusu şarkıcı olma hayalleri kurmaya başladığımız yıllarda benim jenarasyonumdan bahsediyorum çok görünür değildi şarkıcılar. Biz müzisyenleri, şarkıcıları aslında seslerinden yaptıkları işlerinden bilirdik. O coşkuyla, onlara duyduğum hayranlıkla ben mesleğe başladım. Şimdi her şey değişiyor tabi çok görünür haldeyiz. Ama çok görünür olmaktan hala pek hoşnut değilim. Beni daha çok şarkılarımla, sesimle bilin. Beni daha çok mutlu ediyor.

‘2 Ay Sonra Bir Single Daha Çıkaracağım’

1997 yılında ilk albümüm çıkmıştı. ‘Sabır’ o albümün ilk çıkış şarkısı tabi üzerinden 23 yıl geçmiş. Bu aralar sosyal medyada ilk katıldığım televizyon programlarından biri İbo Show çok fazla paylaşılıyor. Orada Onno Tunç’un bestesini seslendirmiştim ‘Kurşuni Renkler’ benim için çok kıymetli bir şarkı. Çok heyecanlıydım ilk televizyon programım olduğu için şarkının kuvveti vardı üzerimde. Bir taraftan yaprak gibi titrerken bir taraftan da iyi bir şey yaptığımın da farkındayım. Bugünden o kıza bakıp her şeyin çok güzel olacağını söylemek isterdim. Çok geniş kitlelere ulaşacağımı ve yıllarla yaptığım işlerden çok daha büyük keyif alacağımı rahat olmasını söylemek isterdim.

Ben aslında albüm yapma taraftarıyım. Çok sayıda şarkım var. Fakat bilmiyorum enerjisel bir şey mi yoksa dönemin getirdiği bir şey mi. Albümü tam olarak sonlandıramadım. Beklemektense şarkıları teker teker sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu dördüncü single çalışmam. 1,5 – 2 ay sonra bir single daha çıkaracağım. Çünkü hazır duruyorlar şarkılar. Albümün bitmesi nereden baksanız bir 6 ayı bulacak. Albüm öncesi benden birkaç single daha dinleyeceksiniz pek yakın zamanda.

Minimal Bir Klip Oldu

Biz çok güzel bir ekip kurduk. Yeni bir şarkı yaptığımda benim kadar heyecanlanıyorlar. Yani ‘Hiç Yok’ta yaptığımız şeyden o kadar memnun kaldık ki ‘Ben Fena Aşığım’da da aynı ekibi korumayı uygun gördük. Çok minimal bir çekim oldu klibin sadeliğini çok seviyorum.

Boks Yapmak Şarkıcılığıma İyi Geliyor

Ruhuma ve bedenime iyi bakmayı önemsiyorum. Hem mutlu ve sağlıklı olmak için hem de işimin bir parçası. İyi gözükmek zorundayım. Bedenim kuvvetli olmazsa sahneye çıkıp şarkı söyleyemem. Son yıllarda yaptığım en keyifli şeylerden bir tanesi boks oldu. Bir buçuk yıldır boksla ilgileniyorum. İnanmazsınız ama şarkıcılığıma çok iyi geldiğini hissettim. ”

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.