MüzikMüzik Haber

Göksel Sony Music İle Mahkemelik Oldu

Göksel yıllar önce anlaşma yaptığı müzik şirketi Sony Music ile mahkemelik oldu. 10 yıldır albümlerinden kendine pay ödenmediğini söyleyen ünlü popçu sözleşmeden çekilme hakkını kullanmak istediği söyledi. Sony Music ise şarkıcının her yıl en az bir albüm yapmak ve eserleri üzerindeki mali hakları devretmek üzere anlaşma yaptığını söyleyerek cayma kararına itiraz etti.

Ancak ünlü şarkıcı, son albümün yayınlanmasından yaklaşık 10 yıl sonra, 5 Aralık 2019’da noterden ihtarname çekerek sözleşmeden caydığını bildirdi. Göksel, mali hakların devrine ilişkin düzenlemelerin, sözleşmenin yapıldığı tarihten itibaren hükümsüz olduğunu, sözleşmenin şirket lehine olduğunu, ayrıca 10 yıldır albümlerden elde edilen gelirlerden kendisine herhangi bir ödeme yapılmadığını iddia etti.

Göksel’in sözleşmeden vazgeçtiğini bildirmesi ve kendisine albüm gelirlerinden herhangi bir ödeme yapılmadığını iddia etmesi üzerine Sony Music de ‘caymaya itiraz’ davası açtı.

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz…

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.