MüzikMüzik Haber

Grup Gündoğarken Konseri Tartışma Yarattı! Destek Konseri Denildi Ama…

Grup Gündoğarken'in çevrimiçi konseri tartışma yarattı. İddiaya göre konser, 'destek konseri' şeklinde lanse edilmişti ama gerçek çok farklı çıktı.

Grup Gündoğarken geçtiğimiz günlerde Moda Sahnesi’nde çevrimiçi konser verdi. Çevrimiçi olarak biletli gerçekleşen konser tartışma yarattı. Konser öncesi basına servis edilen haberde ”Grup Gündoğarken’den destek konseri” ifadeleri yer alıyordu ancak durumun çok farklı olduğu öne sürüldü.

‘Bilet Satma Uyanıklığı’

Grup Gündoğarken konser öncesi, Instagram hesaplarında yaptıkları paylaşımda, “Sizleri, konserleri, hep bir ağızdan şarkılar söylemeyi çok özledik… Şimdilik bu hasreti böyle giderelim..” diyerek müzik sektörünün pandemi döneminde çok ağır yara aldığının ve herkesin destek olması gereken bir dönem olduğunu vurguladı.

Konuyu gündeme getiren Sabah gazetesi yazarı Ömer Karahan, konser biletlerinin satışı için destek şeklinde basına lanse edildiğini ve desteğin Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen için olduğunu kaleme aldı. Ömer Karahan yazısında ”Destek konserinin altından daha çok bilet satma uyanıklığı çıktı” ifadelerini kullandı.

İşte yazının ilgili kısmı;

1983 yılından bugüne uzanan müzikal yolculuklarında ‘Ellerimde Çiçekler’, ‘Gibi Gibiyim’, ‘Ankara’dan Abim Geldi’, ‘Dert Olur’ gibi şarkılara imza atan Grup Gündoğarken, geçtiğimiz hafta içi Modasahnesi.com’da online konser verdi. İsteyenler siteye girip bilet alarak konseri seyretti. Buraya kadar her şey normal. Anormal olan şey ise konser öncesinde basına servis edilen haber bülteni… Gelen e-mail’de haberin başlığı ‘Grup Gündoğarken’den destek konseri’ diye büyük puntolarla yazılıydı. Alt satırlarda da ‘Grup Gündoğarken, müzik sektörününün pandemi döneminde çok ağır yara aldığını ve herkesin destek olması gereken bir dönem olduğunun altını çizdi’ diye yazıyordu. Destek konseri deyince herkes heyecanla müzik camiasında aylardır iş alamayan müzisyenler için bir gecenin düzenleneceğini düşündü. Fakat işin öyle olmadığı anlaşıldı… Buradaki destek; Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen içindi…

Tabii kendileri için destek istemeleri pek yakışık olmayacağından bültende o kısmı yuvarlayarak es geçmişler. Ancak konserde gördük, işin özü buydu.

Şeşenler, toplu ulaşımda ellerine gitar alıp şarkı söyleyerek insanlardan para toplayan müzisyenler gibiydi. Ama sokak müzisyenlerinin erdemli bir duruşu var, kolpa yok, dümen yok, emekleriyle para kazanıyorlar. Grup Gündoğarken gibi destek kisvesi altında daha fazla bilet satış politikası gütmüyorlar. Üstelik grubun üyesi Burhan Şeşen, müzik meslek birliği MÜYORBİR’in başkanlık görevini de yürütüyor… O parayı bağışlasa daha şık olmaz mıydı?

Ömer Karahan | Sabah

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/IiWoz
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.