MüzikMüzik Haber

Gülsin Onay 19 Mayıs Paylaşımıyla Kulakların Pasını Sildi

Dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'na özel yaptığı sosyal medya paylaşımıyla Mozart'ın Türk Marşı'nı takipçileri için çaldı.

Dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na özel yaptığı sosyal medya paylaşımıyla Mozart’ın Türk Marşı’nı takipçileri için çaldı.

Gülsin Onay, paylaşımına şu açıklamayı yazdı;

”Anneciğim ve babacığım ile 19 Mayıs’ı Mozart’ın Türk Marşı ile kutluyoruz.. 19 Mayıs 1919, Türk ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ya istiklal, ya ölüm” diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde; vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunarım. Ulu önderimiz: “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Demişti. Bu tam da bir sanat eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yaratıcısına yakışan bir söz.”

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.