MüzikMüzik HaberVitrin

Güvenlik Gerekçesiyle Sahneye Çıkmamıştı… Merve Özbey Cephesinden İspatlı Açıklama

Karabiga Belediyesi 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenecek Merve Özbey konseri güvenlik gerekçesiyle iptal oldu. 

Karabiga Belediyesi  40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenecek Merve Özbey konseri güvenlik gerekçesiyle iptal oldu.

Ünlü şarkıcı sosyal medya hesabından açıklama yaparak, etkinliği organize eden firmanın teknik şartnameye uymadığını ve yükümlülüklerini yerine getirmediğini söyledi. Açıklamada, can güvenliğine dikkat çekildi.

Avukatı Canan Kırbaç aracılığıyla da ayrı bir açıklama yapan ünlü şarkıcı, güvenlik zafiyetlerinin gözler önünde olduğu çeşitli videoları da paylaştı. Kırbaç Hukuk tarafından yapılan açıklamada ve paylaşımlarda sahnenin taşıyıcı ayaklarının koli bandı ile yapıştırıldığı görüldü.

‘Kendisinin İlk Konsere Çıkmayışıdır’

Kırbaş Hukuk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere vurgu yapıldı;

Müvekkilimiz Merve ÖZBEY hakkında akşamdan bu yana kamuoyunu meşgul eden asılsız iddialar ve hakaretamiz konuşmalar nedeni ile işbu açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Şöyle ki, Müvekkil ekibi ile beraber, 06/07/2024 tarihinde Çanakkale Karabiga Belediye’sine ait sahnede, Alp Ajans Organizasyon Firması ile yapılan anlaşma gereğince açık hava konserine çıkmak üzere sabah saatlerinde konser alanına gelmiştir.

Söz konusu konser başlamadan önce her konser öncesi olduğu gibi, Organizasyon firmasına gönderilmiş olan Teknik Şartnameye uyulup uyulmadığı konusunda müvekkilimizin teknik ekibi tarafından inceleme yapılmış, konser alanı gezilmiş ve konser sırasında çok ciddi kazalara neden olabilecek bir takım teknik eksiklikler tespit edilmiştir. Tüm ayrıntıları, fotoğraf ve video kayıt ile delillendirildiği üzere sahneyi ayakta tutan sütunlardan bir kısmının ahşaptan yapılmış, bir kısmının kırılmış olduğunu koli bandı ile yapıştırılmış, bir kısmının da, sütunlar birbirini ayakta tutabilsin diye yine koli bandı ile birbirlerine tutuşturulmuş vaziyette olduğu, elektrik kablolarının hiçbir güvenlik önlemi alınmaksızın gelişi güzel sahneden aşağı sarktılmış olduğu gibi sair aykırılıklarına ilişkin görsellerden sadece birkaç tanesi ekte siz vatandaşlarımızın bilgisine sunulmaktadır.

Müvekkilimiz tarafından söz konusu hususların giderilmesi ve muhtemel kaza ve faciaların önlenmesi adına gerek konser alanı yetkilileri gerekse de Organizasyon Firması ile iletişime geçilmiş, konserin sorunsuz şekilde geçirilebilmesi ve vatandaşlarımızın da herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmaması adına konserden önce taahhüt edildiği hale getirilmesi, aksi takdirde toplum ve çalışanlarının sağlığını korumak maksadı ile sahneye çıkamayacağı belirtilmiştir.

Zira; müvekkilimiz yıllardır müzik sektöründe yer almakta olup sayısız konser organizasyonunda yer almış ve söz konusu organizasyon da dahil olmak üzere her organizasyondan önce organizasyon firmaları ile yapılan anlaşmalarda sahne ekibinin güvenliği yanı sıra konser alanına gelen tüm vatandaşların güvenliği gözetilerek Teknik Şartnameler organizasyon firmalarına iletilmiştir. İşbu duyuruya konu olan olayda da Teknik Şartname de yer alan hususlar çok açık iken organizasyon firması ve ilgili idare ciddi ihlallerde bulunmuştur.

Bu minvalde son ana kadar var olan güvenlik açıklarının giderilerek, sorunsuz bir konser organizasyonu gerçekleşmesi adına yetkili kişilerle iletişime geçen müvekkilimiz, bu çabalarının karşılığını göremediğinden yaşanması muhtemel tüm tehlikelerin önüne geçmek ve kendisi dahil tüm ekibinin ve kendisini izlemeye gelen sevenlerinin can sağlığını gözetmek zorunda olduğundan konser alanından üzülerek ayrılmak zorunda kalmıştır ki bu kendisinin de ilk konsere çıkamayışıdır.

Tüm bu çabaya rağmen, dün akşamdan bu yana, bu noktaya kendi ayıp ve kusurları ile gelindiğini çok iyi bildiği halde suç bastırmaya çalışan, müvekkilin vücut bütünlüğüne ve sanatçı kimliğine varana kadar hakaret etmekten ve sözünü esirgemekten çekinmeyen, Organizasyon Firması görevlileri ve sair üçüncü kişilerin hesapları ekibimizce tek tek takip edilmekte, müvekkilimiz hakkındaki hakaret ve karalama niteliğindeki tüm beyanlar, açıklamalar ve paylaşımlar kapsamında; müvekkilimizin tüm yasal haklarının hukuki zeminde sonuna kadar savunulacağını, müvekkilimiz hakkında Türk Ceza Kanununa ve sair mevzuata aykırı şekilde sözler sarf eden tüm kişiler hakkında cezai ve mesleki kariyerine böyle hakaretamiz cümleler ve iftiralar ile zarar verilmesi konusunda da hukuki sürecin başlatılacağını Siz Değerli Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz. 07.07.2024

KIRBAÇ HUKUK BÜROSU

Av. Canan KIRBAÇ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu