GündemSosyal

Hadid Kardeşler’den Filistin’e 1 Milyon Dolar Bağış

Dünyaca ünlü modeller Gigi Hadid ve Bella Hadid, Filistin'e yaptıkları 1 milyon dolarlık bağışla gündeme geldi.

Dünyaca ünlü modeller Gigi Hadid ve Bella Hadid, Filistin’e yaptıkları 1 milyon dolarlık bağışla gündeme geldi. ABD’de doğup büyüyen Hadid kardeşler, Filistin’deki insani yardım çabalarına destek olmak amacıyla bu bağışı gerçekleştirdi.

Bağışın, Gazze’deki çatışmalardan etkilenen çocuklar ve aileler için çalışan dört insani yardım kuruluşuna eşit şekilde dağıtılacağı açıklandı. Bu yardımın, özellikle savaşın yıkıcı etkilerini hafifletmeye yönelik olduğu belirtildi.

Bella Hadid, bu yıl 77’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali’ne katılarak Filistin’e olan desteğini gösterdi. Ünlü model, Filistin direnişinin sembolü haline gelen kefiyeden yapılma elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti.

Bella Hadid, daha önce de Gazze’deki savaşla ilgili açıklamalar yapmış ve 2021 yılında New York’ta düzenlenen Filistin yanlısı bir yürüyüşe katılmıştı.

Son zamanlarda sessiz kaldığı için eleştirilen Bella Hadid, sosyal medyada yaptığı bir açıklamada, “Sessizliğim için beni bağışlayın. Her gün ölüm tehditleri alıyorum. Telefon numaram sızdırılmış ve ailem tehlikede. Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil” dedi. Hadid, Filistin’deki çocukların ve insanların sessiz kalmamalarını beklediklerini vurguladı.

Gigi Hadid de konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Düşüncelerim, bu haksız trajediden etkilenen ve her gün bu çatışma nedeniyle çoğu çocuk olmak üzere masum canlar yitiren herkesle birlikte” ifadelerini kullandı.

4o

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu