Hadise'den RTÜK'e "Kızılcık Şerbeti" Tepkisi -
MüzikMüzik Haber

Hadise’den RTÜK’e “Kızılcık Şerbeti” Tepkisi

2018 yılında yayınladığı klibi erotik bulunduğu gerekçesiyle televizyonda yayınlanmayan Hadise, RTÜK'ün Kızılcık Şerbeti dizisine verdiği cezaya sitem dolu sözlerle yüklendi.

2018 yılında yayınladığı klibi erotik bulunduğu gerekçesiyle televizyonda yayınlanmayan Hadise, RTÜK’ün Kızılcık Şerbeti dizisine verdiği cezaya sitem dolu sözlerle yüklendi.

Kızılcık şerbeti son dönemlerin en çok izlenen ve konuşulan dizilerinden biri. Reyting sıralamasında ciddi bir ivme yakalayan dizi sahneleri ve değindiği konularla da çok konuşuluyor.

“DİZİYE 1.5 MİLYONLUK CEZA”

RTÜK, Show TV ekranlarında yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisindeki kadına şiddet ve zorla evlendirme sahnelerinden dolayı 5 hafta durdurma ve 1.5 milyon TL’lik para cezası verdi. RTÜK’ün kararına sinirlenen şarkıcı Hadise ise 2018 yılında yaşadığı durumu hatırlatarak tepki gösterdi.

“GEREKSİZ VE ANLAMSIZ BULUYORUM”

Hadise Instagram hesabından yaptığı paylaşımda RTÜK’ün kendisine verdiği cezayı hatırlattı ve  “2018 yılında Sıfır Tolerans klibine vurulan erotik damgası ve TV kanallarında yayınlanmaması için verilen yasaktan sonra RTÜK kararları ve yasakları beni artık hiç şaşırtmıyor. O zaman da susmadım yine susmuyorum! Kızılcık Şerbet’i dizisine verilen bu yasağı anlamsız ve gereksiz buluyorum. Kadına şiddeti dizileri yasaklayarak durduramayacağınızı anladığınız ve somut adımlar attığınız günleri görmek dileği ile…” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)