Albüm & SingleMüzikTürkçe PopVideo

Hakan Kartal – Bekle Efendi Video Klibi Yayında

Hakan Kartal'ın, Arpej Yapım etiketi taşıyan Bekle Efendi isimli tekli çalışması video klibiyle yayında.

Hakan Kartal’ın, Arpej Yapım etiketi taşıyan Bekle Efendi isimli tekli çalışması video klibiyle yayında. Söz ve müziği Hakan Kartal imzalı şarkının düzenlemesi Hakan Süersan tarafından yapıldı. Video klibin yönetmen koltuğuna Ümit Karaçam oturdu.

video klibi izlemek için tıklayabilirsiniz

“Bekle Efendi” şarkı sözleri ile

Tövbe ettim tüm günahlarımdan

Aman olsun diye kaçışlarımdan

Gerçek olmuş düşlerimden

Boşa geçmiş günlerimden

Kaçsam kaçamam ben

Bu gerçeklik hediye

Aşk bir teselli olsa

Baştan başlamak için mi?

Güç toplamak için mi?

Asla

Bekle efendi bekle

Bekle dediler bize

Bir gün yokuşlar biter elbet

Döneriz düze

İnandık güvendik herkesten çok söze

Bazı insanlar güçlüdür asla gelmezler dize

Bekle Efendi şarkısı hakkında;

“Bekle Efendi” şarkısının başlangıç noktası, 1990 yılına gider. Öz kardeşimin devamlı kullandığı bir söz olan “Bekle Efendi” karalama defterine 1990 yılında not edilmiş şekilde 1993 yılında karşımıza çıkmıştır. Şarkının nakarat kısmının “Bekle efendi dediler bize, bir gün yokuşlar biter döneriz düze” bölümü 1993’te yazıldı ve unutuldu.

Yıllar sonra herkesin evde olmak zorunda olduğu pandemi döneminde, eski arşivleri karıştırırken yeşil kaplı not defteri tesadüfen karşıma çıktı .Şarkının tüm sözleri ve bestelenmesi 1 saat gibi kısa bir sürede bitti. Kısa bir demo hazırlayıp bir kaç müzisyen arkadaşıma dinlettim. Çok beğenildi.

Bazı kelimeler ve melodik küçük değişikliklerle şarkı tamamlandı. Hiç aklımda yok iken arkadaşlarımın isteği ile başvuruların bitmesine 1 saat gibi kısa bir süre kala “Bekle efendi” şarkısını “25.Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışmasına” yolladım. Ev dışında idim şarkıyı ve sözlerini cep telefonundan yollamak zorunda kaldım.

Şarkının finale kaldığını bir arkadaşım telefon ederek bildirdi . Tamamen aklımdan çıkmıştı. O sırada Dalaman’da yazlıktaydım ve ailevi işlerle uğraşıyordum.

Final öncesi yapılan dijital oylamada ‘Bekle Efendi’ en çok beğenilen şarkı oldu. (Şu anda dahi “Altın Güvercin “Instagram sayfasında en çok dinlenen, en çok beğeni alan şarkıdır).

Final günü canlı performans da “Bekle Efendi” şarkısı en çok alkış alan ve ilgi gören şarkı olarak açık ara stadyumda birincidir. (Orada olan herkes bunu söyleyecektir)

Ancak jüri şarkımızı 2. lik ile ödüllendirdi ( Birinci olan şarkı da çok güzel bir şarkı idi onlarında hakkını yemeyelim) onların takdiridir saygı duyuyorum

Şarkımıza gösterilen ilgi ve alaka bizi çok motive etti ve daha büyük kitlelere ulaşabilmek adına “single” çalışmamızı başlattık.

Müzik direktörümüz “Hakan Süersan” ile birlikte şarkımızı yeniden düzenleyerek hazırladık.Arpej Müzik etiketi ile müzik severlerin beğenisine sunacağız. Kendimize, şarkımıza ve çalışma arkadaşlarımıza olan güvenimiz ile hedefe ulaşacağına eminiz.

 

Reklam

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.