Müzikonair “Haluk Levent Hiç Olmadığı Kadar Popüler Oldu” | Müzikonair
RadyoUlusal

“Haluk Levent Hiç Olmadığı Kadar Popüler Oldu”

Televizyon tarihine adını yazdıran, son zamanların en çok izlenen dizilerinden Vatanım Sensin, Siyah Beyaz Aşk ve Payitaht Abdülhamid’in müziklerine imza atan Yıldıray Gürgen CRI Türk’te Irmak Hekimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Pano’ya konuk oldu.

“VATANIM SENSİN BİR İLK”

Usta müzisyen Yıldıray Gürgen, dizi müziklerinin yanı sıra dizi piyasasına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Türk dizi sektörünün son zamanlarda büyük bir gelişim gösterdiğini, dünya piyasasına hitap ettiğini anlatan Yıldıray Gürgen özellikle Vatanım Sensin ‘in her anlamda Türkiye’de epik anlamda yapılan ilk özgün iş olduğunu söyledi. Dizi müziklerinin hazırlanma sürecinden de bahseden Yıldıray Gürgen, müzikleri sahneleri görmeden hazırladıklarını, sahne çekildikten sonra da sahneye göre uyarlandığını anlattı.

“İBRAHİM ÇELİKKOL HEPİMİZİ KENDİNE HAYRAN BIRAKTI”

Son zamanlarda sosyal medyada en çok konuşulan dizilerden olan Siyah Beyaz Aşk dizisi hakkında da açıklamalarda bulunan Yıldıray Gürgen, dizinin hikâyesinin bir kere bile izlediğinde insanı içine çektiğini ve dizinin etkisinin büyüyerek devam edeceğini söyledi. Siyah Beyaz Aşk dizisinin müziğini aslında daha önce başka bir proje için hazırladığını ama dizinin ilk yönetmeni Yasin Uslu tarafından dinlendikten sonra çok beğenilip bu müzikte karar kılındığını dile getirdi. Kendisinin de ilk tanıtımı izlediğinde Ferhat karakteriyle müziğin uyumunu fark ettiğini belirten Gürgen, içine en çok sinen işlerden biri olduğunu söyledi. Dizinin başarısıyla ilgili de konuşan Gürgen, İbrahim Çelikkol’un performansıyla ilgili de konuştu. Gürgen, İbrahim Çelikkol’un Ferhat karakterini çok iyi canlandırdığını “hepimizi kendine hayran bıraktı” ifadeleriyle dile getirdi.

“HALUK LEVENT, HAYATINDA HİÇ OLMADIĞI KADAR POPÜLER ŞU AN”

Usta Müzisyen Yıldıray Gürgen, CRI Türk’te Irmak Hekimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Pano’da müzik piyasasına ilişkin de konuştu. Gürgen, Haluk Levent ile geçen yıl yaptıkları İzmir Marşı örneğinden yola çıkarak Marşı ticari amaçla yapmadıklarını, ticari amaçla yapılmadığı için de çok ses getirdiğini dile getirerek “Haluk Levent’in geçmişinde de ben varım 8-9 albümünde varım ama şu anda hayatında hiç olmadığı kadar popüler” dedi. Sektörün bitmiş olduğunu söyleyen Gürgen, sanatçının samimiyetini geçirebildiği sürece başarılı olduğunu söyledi.

“ÖDÜL ALMIŞ OLMAN SENİN YAPTIĞIN MÜZİĞİN KALİTELİ OLDUĞUNU GÖSTERMEZ”

CRI Türk’te yayınlanan Pano’da ödül törenleri hakkında da konuşan Yıldıray Gürgen, “bir şarkıcı ödül alıyorsa bunu takipçileri oy verdiği için alıyor, bu senin yaptığın müziğin kaliteli olduğunu göstermez” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu