Haluk Levent: Kızılay'dan 30 Bin Adet 1 Yıl Bozulmayan Gıda Satın Aldık -
GündemSosyal

Haluk Levent: Kızılay’dan 30 Bin Adet 1 Yıl Bozulmayan Gıda Satın Aldık

Kızılay'ın Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP derneğine 2050 adet çadır satışı gündemde konuşulmaya devam ederken, AHBAP'ın Kızılay alt iştiraki olan Kızılay A.Ş'den gıda satın aldığını da açıkladı. Haluk Levent'in yeni açıklaması da gündeme bomba gibi düştü.

Kızılay’ın Haluk Levent’in kurucusu olduğu AHBAP derneğine 2050 adet çadır satışı gündemde konuşulmaya devam ederken, Haluk Levent, katıldığı FOX TV canlı yayınında AHBAP’ın Kızılay alt iştiraki olan Kızılay A.Ş’den gıda satın aldığını da açıkladı. Haluk Levent’in yeni açıklaması da gündeme bomba gibi düştü.

FOX TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Haluk Levent, “Biz devletin karşısında hiçbir şey değiliz” dedi.

AFAD DA ÇADIRLARI PARAYLA ALIYOR

Ahbap’ın Kızılay’dan çadır alma konusu hakkında konuşan Levent, şu ifadeleri kullandı:

“Deprem zamanı maalesef halkımızın çok büyük kısmı seferber oldu. Ben onlara çılgın Türkler diyorum artık. Ülkemizde yaşayan hangi etnik kökene sahip olursa olsun bir Türk kavramı vardır ya hepsine çılgın Türkler diyorum. Ama istismarcı insanlar da var. Mesela kira artışından tutun da elindeki malı saklamak. Depremin ikinci günü çadır bulamadık. Birkaç arkadaşımız var, geceleri çıkıyoruz. Yetişilemeyen birçok yer var, oralara aileleri teselli etmeye gidiyoruz. Enkazdan hala ses geliyor. Geceleri yalnız kaldığımızda ağlıyoruz. İnsanlar dışarıda yağmurda donuyor. Ben o sırada çadır bulamamışım. Çadır yok. Bakın bu bulduklarımız daha birkaç gün önce gelmeye başladı. Arkadaşlar Kızılay’ın internet sitesinden çadır sattığını görmüşler. Kişisel değil bu. Hatta Ankara Eczacılar Odası da almış. Biz niye almayalım? Ben şu an sorgulayabilir miyim? Hemen öğrendik ihracat yapılmak üzere hazırlanan 2050 çadır var. Kızılay’ın iştiraklerinin çadır sattığı piyasada biliniyor. Deprem zamanı veya değil, biliniyor. Ben o an hiçbir şey düşünemiyorum. İnsanlar ölüyor orada, dışarıda tir tir titriyorlar. Benim orada insanlara çadır getirmem lazım. 20 bin tane de olsa alacaktım. Fiyatı uygun mu? Uygun. Biz 19 küsur bin liraya alabildik. Biraz indirim yaptırabildik. 19 küsur bin, artı KDV, artı nakliye, bunlar 22 bin liraya gelebiliyor. Ben geçen yıl Fransa’dan helikopter getirdim 1 milyon euro verdim, çok da iyi çalıştı, devlete ben stopaj olarak 200 bin euro verdim. Devletin hizmetine verdiğim halde.

Sistemi kimse bilmiyor. AFAD da çadırları parayla, faturalı alıyor Kızılay’dan. Buyurun AFAD yetkilileri yalanlasın. Eğer o yurt dışına ihraç edilecek çadırlar satılacaksa, AFAD da parayla alıyor. Orada bir muhasebe var. Kızılay’dan barbunya, konserve aldık. Muhatap ben miyim? Bir dakika bile önemli. Kızılay yönetimi karar alır, parayı iade eder. Onu ben bilemem.”

Yayında süre yetmediği için Kızılay’dan ne kadar gıda satın aldıklarını paylaşamayan Haluk Levent, yayın bittikten sonra sosyal medya hesabından şu bilgileri verdi:

“Canlı yayın bitti. Açıklamaya zaman kalmadı. Kızılay kurumunun alt iştiraki olan Kızılay Lojistik A.Ş den 30 bin adet 4 kişilik bir ailenin 3 öğünlük yemeğini karşılayan ve 1 yıl bozulmayan gıda satın aldık. Canlı yayın sonuna denk geldi. Bilginize.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)