MüzikMüzik Haber

Hamdi Özarutan Sezen Aksu’yu Keşfetme Öyküsünü Anlattı: ‘Benden Hiçbir Şey Olmaz’ Dedi…

Sezen Aksu, Cem Karaca, Ajda Pekkan ve birçok sanatçının hayatında önemli rol oynayan aynı zamanda birçok şehire tiyatroyu getiren organizatör ve menajer Hamdi Özarutan Sezen Aksu'yu keşfetme öyküsünü anlattı.

Sezen Aksu, Cem Karaca, Ajda Pekkan ve birçok sanatçının hayatında önemli rol oynayan aynı zamanda birçok şehire tiyatroyu getiren organizatör ve menajer Hamdi Özarutan Sezen Aksu’yu keşfetme öyküsünü anlattı. Başarı öykülerinin anlatıldığı Emin ve Fatih YouTube kanalına konuk olan Hamdi Özarutan, Sezen Aksu’nun isim babası olduğunu söyledi.

Yıllar önce İzmir’de gittiği bir lisenin yıl sonu müsameresine katıldığını söyleyen Hamdi Özaturan, ”Sahnenin arkasından Sine-i Muhabbet diye bir çocuk çıktı. Dinledik ve ‘Kim bu?’ diye sordum. Kulise gidip, kartımı uzatınca ‘Benden hiçbir şey olmaz!’ dedi… Bana ilk söylediği laf odur” ifadelerine yer verdi.

İşte Hamdi Özarutan’ın açıklamaları;

İstanbul’da hemen girişinde ofisim var. Fransız Konsolosluğu’nun hemen karşısında. Karşı sokağın içerisinde de Atilla Özdemiroğlu ve Şanar Yurdatapan’ın müzik atölyesi var. Sanatçılarımızı orada yetiştiriyoruz. Nitekim orada çok önemli sanatçılar yetiştirdik. Ben de finanse ediyorum. Füsun Önal, Cici Kızlar, Melike Demirağ… Daha yüzlercesi… Bu arada yeni sanatçılar da bulmak lazım. Dediler ki İzmir’de çok iyi bir kız var. Karşıyaka Lisesi’nin yıl sonu müsameresinde konser verecek. Güzel mi güzel, havalı mı havalı. Sevgi diye bir hanım. Onur Yurdatapan ile birlikte gittik. Dinledik. Hüsran. Hoş, zarif bir kadın ama gırtlak yok yatırım yapmaya değmez. O günkü koşullarda da yatırım az bir yatırım değil…

”Fatma İsmini Değiştirdim…”

Derken tam kalkıyoruz, Sine-i Muhabbet diye perdenin arkasından bir çocuk çıktı. Türk sanat müziği söylüyor. Dinledik. Kulise gittik ‘Kimdir bu?’ dedik. Dediler Fatma diye bir kız. Göztepe’de kuaför. Orada makyaj ustası olarak çalışıyor. Kartımı uzattım. ‘Sizi İstanbul’a götürebilir miyiz?’ diye sordum. ‘Benden hiçbir şey olmaz!’ dedi. İlk bana söylediği laf odur. Daha evvel ben çok denedim olmadı dedi. ‘Kart sende arzu edersen gel’ dedim. Bu kartı biliyorum ben dedi. Kapının önünde bir sürü genç var onlarla ilgilen dedi. Derken daha sonra beni aradı. Ben Fatma. İstanbul’a geleceğim beni kabul buyurur musunuz? dedi. Tabi kızım gel dedim. Çocuklara alın bir kız geliyor dedim. Melike Demirağ’ı aradım. Genç bir kız geliyor, otelde yatırmak istemiyorum evinde misafir et dedim. Orada bir hafta kaldı, bir sürü çalışmalar falan. Türk Sanat Müziği söylüyor ama ‘Aslında benim şarkılarım pop dedi. Kendi kendime banyoda söylüyorum dedi. Bir baktım Kaybolan Yıllar diye bir şarkı söylüyor. Çok güzel. Yatırımı onun üzerine yaptım. Bu Fatma ismini de değiştirelim dedim. Aynı zamanda isim babasıyımdır da.”

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.