Müzikonair Hande Yener’in ‘Pop Müzik Bitti’ Açıklamasına Müzik Dünyası Ne Yanıt Verdi? | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Hande Yener’in ‘Pop Müzik Bitti’ Açıklamasına Müzik Dünyası Ne Yanıt Verdi?

Ünlü şarkıcı Hande Yener’in “Öyle iğrenç besteler yapıldı ki… Sonunda rap müzik pop müziği yendi” açıklaması müzik dünyasını karıştırdı. Hakan Uç’un haberine göre, Rap’çilerden; Hande Yener’in sözlerine yanıt geldi. Bu açıklamayı memnuniyetle karşılayan rap’çilerden Kodes, “Türkçe rap henüz altın çağını bile yaşamadı. Marşa bastık sadece, gaza bile basmadık. Hande Yener bile böyle konuşuyorsa durum ortada” dedi.

Rap müziğin bir diğer önemli ismi Yener Çevik ise Yener’in sözlerine pek katılmadığını ifade etti: “Pop müzik asla kaybolmaz. Her müzik zaman içinde gelişir, bir başka akımı etkiler. Pop kendi içinde bir güç olarak yoluna devam edecektir. Asla yok olmaz” dedi. En ilginç çıkışlardan biri de Aslı Hünel’den geldi: “Pop ya da rap değil, asıl ölümsüz olan sanat müziğidir. Her akım zamanla zarar görür ama TSM asla!”

İlyas Yalçıntaş: “Gelen, gideni aratıyor. Tamam rap, pop müziği temizledi olsun ama onlar da kötü icra ediliyor. Çoğu şey çalıntı. Bir Hande Yner şarkısı hep dinlenir ama rap’i çoluk çocuk dinliyor sadece.”

Nadide Sultan: “Bence hiçbir müzik bitmez. Ancak var olmak için her akım kendini yenilemeli.”
Radyocu Ali Şentürk: “Gelişen dünyada her müzik akımı zaman zaman sıkıntı yaşayabilir ama çağa ayak uyduran kazanır.”

Cem Belevi: “Pop şarkılar artık eskisi gibi tutmuyor. Daha iyi şarkılar üretmeliyiz” diye öz eleştiride bulunup rap’çileri tebrik etti: “Rap, Türkiye’de zirve noktasını yaşıyor.”

Bedük: “Çağa ayak uydurmak için sürekli şekil değiştiren sanatçı, kimliğini kaybeder” derken, Gökçe Kırgız ise “Pop asla bitmez. Şu an sadece rap furyası var” dedi.

Erol Evgin: ”Hiçbir müzik türü bitmez. Gençler şimdi kendilerini rap müzikle ifade ediyor. Saygı duyuyoruz. Belki ben de rap çalışması yapabilirim’

Aleyna Tilki: ”Bence rap, popu öldürmedi. Popçular şarkı yapmadı. Biraz özensiz davranmaya başladı bazı abiler ablalar. Pop müziğin sorunu yaratıcılık”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu