Müzikonair Hatice’den Rap Müzik Yorumu | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Hatice’den Rap Müzik Yorumu

Ünlü şarkıcı Hatice Instgram’da paylaştığı gönderide rap müzik ile ilgili fikirlerini paylaştı ve günümüz Türk rapçilerini sert bir dille eleştirdi.

Hatice gönderisinde : “ Rap müziği; Amerika’da bazı siyahilerin aşağılanması , hor görülmesi istenmemesi ; kısaca hilkat garibesi muamelesi gören ve isyanlarını bu şekilde dile getirmeye çalışan Amerika’nın gettolarında var olmuş bir müzik türüdür! 1970 li yıllardan bahsediyoruz!! ” diyerek rap müziğin günümüzde geçerliliğinin kalmadığını ifade etti.

Hatice yorumuna: “ Bazı yaraların kapandığı insanların artık iç içe barış halinde olduğu bir dönemdeyiz şu an…peki bu anlamsız isyan neden dur durak bilmiyor??? ”  diye devam ederek rapçilerin isyankar tavırlarına karşı tepkisini gösterdi. 

Sözlerini : “ Benim anlatmak istediğim öyle şarkılar söyleyelim ki birlik beraberlik adına olsun , öyle şiirler yazalım ki bizi birbirimizden ayırmayan , bağlayıcı.. ve öyle gençler yetiştirelim ki, doğru içindeki yanlışı değil , yanlışın içindeki doğruyu bulsun… ben VATANIMI BAYRAĞIMI ve insanını seven bir TÜRK KADINIYIM!😘 ” şeklide bitiren Hatice Türk rapçilerini birlik ve beraberlik mesajı veren şarkılar yapmaya davet etti. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu