MüzikMüzik HaberVitrin

Hayko Cepkin: ‘Babyface Sistemine Karşı Bir Antikahraman Yarattım’

Rock müziğin güçlü temsilcilerinden Hayko Cepkin, Armağan Çağlayan'ın hazırlayıp sunduğu 'Gör Beni' programında açıklamalarda bulundu.

Rock müziğin güçlü temsilcilerinden Hayko Cepkin, Armağan Çağlayan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gör Beni’ programında açıklamalarda bulundu.

Kariyerini ve özel yaşamını anlatan Hayko Cepkin, çocukluğundan sanat yaşamına dair birçok konuda merak edilen sorulara yanıt verdi.

Cepkin, sahne yaşamıyla ilgili ”Ben babyface sistemine karşı bir antikahraman yarattım. Gudubet, garabet, çirkin, acayip, korkunç… Korku temasını da kullandım. Bundan korkmuş olmaları o kadar doğru iş yaptığımın kanıtı ki.” ifadelerine yer verdi.

Hayko Cepkin’in bazı açıklamaları;

”Aslında öfke çok beslendiğim bir nokta. Öfkelendiğim ve kırgın olduğum çok nokta var. Bu öfkeyi başarıya çevirmek için ısrarla çalışıyorum. Daha iyisini gösterebilmek için. Başardım diyorum zaten. Her şeyden önce hayal edip planladığım her şeyi yerine getirdim. Türkiye’de plastik makyajla 14 metreye 8 metre beyin dekoru ortalıktan damarların sallandığı, içlerinden kanların boşaldığı gerçekten plastik makyaj gibi hissettiğiniz bir makyajla koskocaman bir sahne yaptım Bostancı Gösteri Merkezi’nde. Bu dekorlu bir iş yapabilmenin hırsıydı. Evet maddi olarak yamuldum. Ama ben kazandığım her şeyi hep sahneye yatırdım. Farkımı ortaya koyabileyim diye. Antistar, antikahraman figürünü sevilir kılabileyim diye. Bu kadar negatifi pozitife çevirip, evde oturan beni dinleyen çocuğun babannesine ‘Bizim oğlan da çıktı’ dedirtebileyim diye. Bunla zor zanaat. 22 yıldır bu piyasadayım. Çok sabırlı bir şekilde aynı şeyleri anlatmaktan geçiyor. Hiç sıkılmıyorum.”

‘Antikahraman Yarattım’

”Ben tüm oluşturulmuş babyface sistemine karşı bir antikahraman yarattım sonuçta. Gudubet, garabet, çirkin, acayip, korkunç… Korku temasını da kullandım. Bundan korkmuş olmaları o kadar doğru iş yaptığımın kanıtı ki. Demek ki o duyguyu verebilmişim. Ben bir sahne sanatı yapıyorum. Sadece müzik ve ışık dışında görsel olarak da tasarlayıp size bambaşka bir show sunuyorum. Ben bir yerden çalarken seyirci uğultusundan hoşlanmam. Beni seyretmelerini istiyorum. Keşke yapmasaydım dediğim hiçbir şey yok.”

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/vCJnp
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.