MüzikMüzik HaberVitrin

Hayko Cepkin: Var Mı Bir Mücadele Hali?

Gündem iptal edilen konserler ve festivaller ile meşgulken sanat camiasından tepkiler gelmeye devam ediyor. Hayko Cepkin de tepkisini gösteren sanatçılar kervanına katıldı.

Ece Seçkin ile başlayan ve Hande Yener’le devam eden, son olarak da Melek Mosso ile gündemdeki yerini koruyan konser ve festival iptal etme haberlerinin yankısı devam ediyor. Halktan ve sanat camiasından kimileri iptal gerekçelerini haklı bulurken kimileri ise duruma tepki gösteriyor.

Konserleri iptal edilen sanatçılar yerine sahneye çıkması için gelen teklifi kabul eden sanatçılara da tepki gösteriliyor. Kimi kesim de yine aynı şekilde haklı buluyor. Bu konuda sosyal medya ikiye bölünmüş durumda.

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan ikilisi Seda Sayan ve Melek Mosso’ydu. Melek Mosso’nun Isparta Gül Festivali kapsamındaki konser etkinliği Mosso’nun dört sene önce sahnede yaptığı bir parmak işareti gerekçe gösterilerek iptal edilmiş. Şarkıcının bu davranışı “ahlak kurallarına uygun olmayan” davranış olarak nitelendirildi. Yerine Seda Sayan ile anlaşma yapıldı ve Sayan konser afişini sosyal medyasından paylaştı. Melek Mosso ile birlikte sahneye çıkacak olan Derya Uluğ ve Funda Arar meslektaşlarını desteklemek için o konserde sahne almayacaklarını açıkladılar. Herkes Seda Sayan’dan da aynı davranışı beklerken Festival kapsamında yapılacak konsere Derya Uluğ ve Funda Arar de yerine Işın Karaca ve Niran Ünsal’la anlaşıldı.

Konuyla ilgili haberler, köşe yazıları sosyal medya etkileşimleri sürüyor. Bir paylaşım da farklı tarzıyla tanıdığımız Rock müzik sanatçısı Hayko Cepkin’den geldi. Cepkin, Twitter hesabından her gün yeni bir manşetle yeni bir yasak haberinin yayılmasına tepki gösterdi.

Hayko Cepkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “Gün geçmiyordu ki her yeni sabaha bir yasaklama ile daha uyanmayalım. Var mı bir mücadele Hali konuşmaktan gari?” dedi.

Sözlerine, konseri yasaklanan sanatçılardan açıklama gelmemesine de sitem ederek devam eden rockçı “Hatta pek konuşulmuyor bile. İşi iptal olan da sessizce bekliyor” dedi.

İŞTE HAYKO CEPKİN’İN PAYLAŞIMI

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.