Genel Bilgiler

Hem Profesyonel Hem Ucuza Klip Çekmek İçin İletişime Geçin

Hem profesyonel hem de ucuza klip çekmek isteyen kişiler için maliyetler ve yol haritası...

Dijitalleşen günümüz müzik sektöründe bir şarkının daha fazla kişiye ulaşması için klip çekmek son derece büyük önem taşır. Bir müzik eseri yeterli bir kaliteye sahipse, bu kaliteyi profesyonel bir kliple taçlandırarak müzik kanalları ve Youtube gibi önemli bir platformda öne çıkmanıza olanak tanıyacaktır. Ancak yüksek maliyeti düşünüldüğünde birçok sanatçı klip çekiminden imtina etmektedir.

Hem Profesyonel Hem Bütçenizi Sarsmayacak Klip Çekebilirsiniz

Müzik Onair bu noktada müzisyenlere ve ilgili kişilere makul fırsatlar sunar. Ucuza klip çekmek isteyen birçok kişi klibin kalitesinden şüphe etmektedir. Ancak Müzikonair profesyonel prodüksiyon ekipleri ve iş ortakları ile beklentilerinizin üzerinde hizmet vermektedir.

Klip çekmenin maliyeti farklı değişkenlere göre belirlenmektedir. Bu noktada ucuz fiyatlardan çekmek isteklerinize göre değerlenir. Video klip çekimi için ayırmanız gereken bütçe beklentilerinizle doğru orantılıdır. Şayet son teknolojiye uygun, 4K, sinematografik, efektif, full prodüksiyon bir klip çekmek istiyorsanız nispeten daha yüksek bütçeleri gözden çıkarmanız gerekmektedir. Söz ve müziği hazır olan stüdyo okumaları tamamlanmış olan her eser piyasaya çıkmak için video klibe ihtiyaç duymaktadır. Video klipli bir şarkı, YouTube’da daha fazla ilgi görür ve müzik kanallarında kendine yer bulabilir.

Şarkıya Klip Çekmek Önemli Mi?

Ucuza klip çekmek isteyen eser sahipleri Müzikonair Company bünyesindeki yetkililer ile iletişime geçer. Pandemi kurallarına uygun, profesyonel ve üst düzey klipler için görüşme sağlanır. Bir eserin milyonlara ulaştırılmasında önemli bir pazarlama çalışması olan klip çekimi için paydaşlarına yönlendirir ve bütçenize uygun bir klip çekimi sağlanır. Bir klip çekmenin maliyeti mekan, dekor ve kullanılacak öğelere göre değişebilmektedir. Günümüzde 10 bin TL civarı bir ücrete de klip çekmek mümkündür. Dünya standartlarında, iddialı ve profesyonel bir klip hayali kuruyorsanız bu rakam üst sınır olmaksızın artabilmektedir.

Şehir dışında, yurt dışında çekilecek bir klip için maliyet lojistik maliyetinden dolayı çok daha yüksek maliyetler tutabilmektedir. Bununla birlikte cast ekibi, prodüksiyon ve set ekibinde kaç kişinin olacağı, ekibin sayısı ve ekipman sayısı lojistik maliyetlerini artıran faktörler arasında yer almaktadır.

Klip Çekmenin Maliyeti

Ucuza klip çekmek isteyen eser sahiplerinin en merak ettiği konulardan biri olan klip çekimi maliyetleri düşünülür ve bir bütçe planlaması yapılır.

Video klip çekiminin maliyetlerini şunlar belirler;

  • Klip senaryosu
  • Mekan ve dekor
  • Mekanda geçirilecek süre
  • Prodüksiyon giderleri
  • Yönetmen
  • Kamera Seçimi
  • Oyuncular (varsa)
  • Set ekibi
  • Montaj

Yukarıda madde madde yazılan giderleri prodüksiyon giderleri şeklinde özetleyebiliriz. Bir klip çekimi montajı tamamlanana kadar sürer. Ancak operasyonel süreçler bununla sınırlı kalmaz. Klip çekiminin ardından söz konusu klibin PR çalışması, dağıtılması, Youtube ve televizyondaki müzik kanallarında yer alması gerekmektedir. Konuyla ilgili yazımıza buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Tüm sorularınız ve video klip çekimi için her türlü desteği Müzikonair Company aracılığıyla alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Şarkınızı Türkiye’nin en büyük müzik kanalı Netd Müzik’te yayınlatmak için Müzik Onair ile muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.