GündemSosyalVitrin

Hülya Avşar, İranlı kadınlara Destek Verdi

Mahsa Amani'nin ahlak polisi tarafından öldürülmesi olayına tepkiler büyümeye devam ediyor. Hülya Avşar, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak İranlı kadınlara destek verdi.

Tüm dünya Mahsa Amani’nin ahlak polisi tarafından saçını kapatmadığı için darp edildiği ve ardından yaşamını yitirdiği haberiyle çalkalanıyor. Birçok ülke bu olaya karşı tepki gösteriyor. Türkiye de bu ülkelerden biri.

Birçok ünlü sosyal medya hesabından hem kişisel olarak hem de kolektif çalışmalara dahil olarak bu olayı protesto etti ve İranlı kadınların yanında durduğunu belirtti.

“YANLARINDAYIM”

Hülya Avşar da sosyal medya hesabından destek mesajı yayınladı. Avşar, Amani’nin bir fotoğrafını paylaşarak; “Kadın isterse; bir gün herkesin susmak zorunda olduğunu gösteren İranlı kadınlara hayranım, yanlarındayım. Susacaksınız! Hiçbir kadın giyiminden dolayı yargılanamaz, ÖLDÜRÜLEMEZ,” mesajını altına not düştü.

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.