Hürriyet Yazarı, Duygu Özaslan ve Şevval Şahin'i Yerden Yere Vurdu -
FenomenSosyal

Hürriyet Yazarı, Duygu Özaslan ve Şevval Şahin’i Yerden Yere Vurdu

Hürriyet yazarı Orkun Ün, köşe yazısında Türkçe kullanmanın öneminden bahsetti. Şevval Şahin ile Duygu Özaslan’ı eleştirerek Türkçe konuşmak gerektiğinden bahseden Ün’ün kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, geçtiğimiz gün katıldığı bir programda cümlelerin arasında sürekli İngilizce kelimeler kullandığı için sosyal medyada topa tutulmuştu. Daha önce Duygu Özaslan da “sahanda yumurta” için “sunny side up”, “yeme bozukluğu” için “eating disorder” deyince eleştiri oklarının hedefinde yer almıştı.

“GENÇLERE KÖTÜ ÖRNEK OLUYORLAR”

Konuyu gündemine taşıyan Hürriyet yazarı Orkun Ün ise “Tam da bu isimlerin üzerine çok mu gidiliyor?
Eleştirmek yerine yol gösterilmesi mi lazım diye düşünürken tüm iyi niyetlerimi kenara bıraktım. Az bile yazıyoruz. Gençlere kötü örnek oluyor bu isimler.” ifadelerini kullandı. Ün, şöyle devam etti:

“Türkçeyi katletme konusunda birbiriyle yarışır bu iki isim.
E be Şevval…
E be Duygu…
Şunları Türkçe söyleseniz ya!
Sen Duygu, bu cümleleri kurarken o gözyaşlarını Türkçe cümlelerle beslesen, bizler sana yürekten inanacağız…
Ama bu türlü çok itici oluyorsun…”

Ün, yazısında “Pandemi bitecek, siz kalacaksınız. Virüsün aşısı bulunacak ama sizlerin bu saçmalıklarına bir çare bulunamayacak.” ifadelerine yer vererek iki ünlü ismi yerden yere vurdu.

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)