RöportajlarSanatçı Röportajı

Hüseyin Mehmedoğlu: Bu Dönemde Birçok İsme Yeni Şarkı Verdim…

Türkiye’nin genç ve yetenekli söz yazarı ve şarkıcısı Hüseyin Mehmedoğlu, Müzik Onair'dan Alper Ergez'e konuştu.

Islak Kibrit , Kedi, Rüyalara Sor gibi şarkılara imzasını atan Türkiye’nin genç ve yetenekli söz yazarı ve şarkıcısı Hüseyin Mehmedoğlu, Müzik Onair’dan Alper Ergez’e konuştu.

Merhaba Hüseyin Bey Müzik Onair’a hoş geldiniz öncelikle nasılsınız? Bizlere biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Merhabalar hoşbuldum. Teşekkür ederim iyiyim. Sizler de iyisinizdir umarım.

Ben ilk başta çok soğuk görünen, tanıyınca sevilebilen, arada yalnızlığı seven, inatçı, kararlı, müzikle uğraşan biriyim. Doğma büyüme Azerbaycanlıyım (Bakü) Müzikle yakından ilgileniyorum ama Mimarlık Fakültesi’nde okuyorum.

Müzik hayatınız nasıl başladı?

Müzik hayatım küçük yaşta şarkı söyleyerek, gitar çalarak başladı. Gitar çalmayı kendim öğrendim. Sonrasında yavaş yavaş geliştirdim kendimi. Hala da geliştirmeye devam ediyorum.

Pandemi süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi?

Pandemi süreci aslında işimizi kötü etkilemedi. Kişisel yaşam olarak da kendimize daha çok vakit ayırabildik diyebiliriz. Eğitimlerimle daha çok ilgilenebildim. Yeni şarkı ve besteler yapabilmem için güzel bir zaman oldu.

En son bu sene eylül ayında sözü ve müziği kendinize ait olan ‘’Kedi’’ isimli teklinizi çıkardınız ve sosyal medyada çok beğenildi. Çok iyi tepkiler aldığınızı biliyoruz. Bu arada gerçekten çok iyi bir sese sahipsiniz. Şimdilerde yeni çalışmalarınız yeni şarkı hazırlıklarınız var mı?

Yeni çalışmalar, şarkılar var. Yoğun bir tempoda çalışmalarımız devam ediyor. Genelde şarkılarım farklı sanatçılar tarafından seslendiriliyor ama istediğimiz zaman ben de söyleyebilirim.

Türkiye’nin genç ve yetenekli söz yazarı ve şarkıcısı olarak bugüne kadar birçok sanatçıya bestelerinizi verdiğinizi biliyoruz. Biraz bu sanatçılardan bahsedelim isterseniz. Kimler var mesela?

Evet bu dönemde Mustafa Ceceli, Ebru Yaşar, Kürşat Zengin, Kimbureyhan ve daha birçok isme şarkılar verdik.

İleride kendinizi müzik alanında nerede görmek istiyorsunuz?

İleride nerede olacağım hakkında hiçbir fikrim yok gerçekten.ama daha çok gencim tabiî ki Allah izin verirse ileride müzik kariyerimde tecrübeler edinmiş, güzel şarkılar biriktirmiş olarak insanların kalbinde görüyorum İnşallah.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir ilgi alanınız merakınız var mı? Paylaşabilir misiniz?

Müzik dışında ilgi alanlarım spor, antrenmanlar. Bilgisayar oyunlarını çok seviyorum. Çalışma hayatımın dışında kalan boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Son olarak Müzik Onair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Herkese sağlıklı, huzurlu günler diliyorum. Kendinize çok iyi bakın.

Röportaj: Alper Ergez | Müzik Onair

 

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/GzFz8
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.