RadyoYerel

İBB Trafik Radyosu’nu Günde 5.5. Milyon Kişi mi Dinliyor?

Radyo Moda’ya konuk olan İBB Medya A.Ş Genel Müdürü Bekir Kaplan, Medya AŞ’nin günlük 5 milyon tıklanma alan internet radyosuna sahip olduğunu söyledi.

Medya AŞ’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Kaplan, radyoculuk deneyimlerini de paylaştı.

Radyoculuğa 2000 yılında başladığını anlatan Kaplan, ”Ben radyo programı yaptığımda gençler şöyle diyordu: ‘Bugün annemle beraber babamla beraber dinledik sizi. O zaman çok duygulanıyorum” diye konuştu. “Artık evde ailesiyle birlikte radyo programı dinleyen kalmadı” diyen Kaplan, “Radyo dinleyicisi sayısını artırmamız lazım. Dinleyenlerimiz de radyonun güzelliklerini eşlerine dostlarına anlatmaları lazım. Radyoculuk çok farklı bir iş. Çok farklı bir meslek” diye konuştu.

İBB Trafik radyosunun da İstanbullular tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Kaplan,”Trafiği internet üzerinden veriyoruz. Günlük 5.5 milyon tıklanması olan bir internet radyomuz var” dedi.

Samsun Şiir ve Edebiyat Festivali’ne de değinen Kaplan, şiire edebiyata, tarihsel konulara daha duyarlı bir kitle oluşturmaya, gençlerin bu konulara ilgi duymalarını sağlamaya gayret gösterdiklerini söyledi. Kaplan, “Gençleri şiire, edebiyata biraz daha yaklaştırmamız gerekiyor. Aslında şiir çok daha kendimizi bulabildiğimiz bir alan” ifadelerini kullandı.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

Kaynak : İstanbul Ajansı

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu