İbrahim Tatlıses'e Verilen Ödüle Tepkiler Sonrası Pantene'den Açıklama Geldi -
MüzikMüzik HaberSosyal

İbrahim Tatlıses’e Verilen Ödüle Tepkiler Sonrası Pantene’den Açıklama Geldi

Altın Kelebek Ödülleri'nde 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün İbrahim Tatlıses'e verilmesi sonucu sosyal medyada çıkan tartışmalara Pantene'den açıklama geldi.

Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün İbrahim Tatlıses’e verilmesi sonucu sosyal medyada çıkan tartışmalara Pantene’den ilk kez açıklama geldi.

Altın Kelebek Ödülleri ve törende yaşananlar sosyal medyada gündemden düşmüyor. İbrahim Tatlıses’e verilen ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ günlerdir tartışma konusu olmuştu. Şarkıcının geçmişte kadınlara yönelik söylemleriyle sıklıkla gündeme gelmesine rağmen bu ödülü alması çoğu kişinin tepkisini çekmiş, Twitter’da gündem olmuştu.

Pantene’den ilk kez bu eleştirilere yönelik sosyal medyadan açıklama geldi. Kurum, Instagram’da yaptığı paylaşımda ödülün verilmesinin jürilerin çoğunluğunun kararı olduğu belirterek şu sözlere yer verdi: “Tarafsızlık ilkemiz ve Altın Kelebek seçim geleneğine saygılı olmak amacıyla, ödül verilen sanatçılarla ilgili sürece daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu sene de herhangi bir dahiliyetimiz olmamıştır. Sponsorluk kapsamında tek isteğimiz, cinsiyet eşitliği ilkemiz gereği; jürinin en az yüzde 50’sinin kadınlardan oluşması yönünde olmuştur. Pantene’in kadın hakları konusundaki duruşu bugüne kadar sergilediği tüm çalışmalarda olduğu üzere gayet açık ve nettir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)