Müzikonair İçişler Bakanı Ali Yerlikaya’dan TikTok Açıklaması: 33 Kişi Tutuklandı | Müzikonair
GündemSosyal

İçişler Bakanı Ali Yerlikaya’dan TikTok Açıklaması: 33 Kişi Tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara'da yaptığı bir basın toplantısında TikTok platformuna yönelik son altı ayda gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi verdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara’da yaptığı bir basın toplantısında TikTok platformuna yönelik son altı ayda gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi verdi. Yerlikaya, TikTok’ta müstehcen içerikler oluşturan, canlı yayında gelir elde eden ve çocuk istismarıyla ilişkilendirilen hesap yöneticilerine yönelik adımların atıldığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, son altı ay içinde 33 kişinin TikTok ile ilgili suçlamalarla tutuklandığını ve 14 kişinin sınır dışı işlemlerine başlandığını belirtti. Ayrıca, 612 hesapla ilgili gerekli işlemlerin devam ettiğini de ifade etti.

Açıklamalarında ayrıca, Türkiye’de geçici koruma altındaki Suriyeli sayısının 3 milyon 237 bin 585 kişi olduğunu dile getiren Yerlikaya, bu sayının içinde ikamet izniyle ülkede kalanların 1 milyon 113 bin 761 olduğunu ve 106 bin göçmenin sınırdan geçişinin engellendiğini aktardı.

İçişleri Bakanı, TikTok platformunda müstehcen içerikler oluşturan ve çocuk istismarı yapan hesapların denetimi için yapılan bu operasyonların süreceğini ve gerekli önlemlerin alınacağını vurguladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu