RöportajlarSanatçı Röportajı

İkilem: “Güneş Batarken” Bir Yalnızlık Hikayesiydi

Son dönemlerin en çok dinlenen alternatif müzik gruplarından olan İkilem, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

  1. Merhaba MüzikOnair’a hoş geldiniz. Son dönemin başarılı gruplarından olan İkilem grubunu biraz tanıyabilir miyiz?

Uğur: Hoş bulduk, üniversiteden arkadaşız, medyaya müzikler yapıyorduk beraber, reklam müziği dizi müziği vs. ben sektörde devam ediyorum halen. İkilem hikâyesi de pandemi öncesinde besteler birikti ve stüdyoya kapandık 1 yıldan fazla çalışıp kaydettik bir şeyler, ilk singlemızı çıkardık pandemi başladı:) Sonrası ortada zaten.

  1. Şimdilerde yeni çalışmanız olan “Güneş Batarken” isimli şarkınız ile müzikseverlerle buluştunuz. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ve gelen yorumlardan memnun musunuz?

Serhat: Yorumlardan gayet memnunuz her şarkımızda bizimle aynı yolculuğa çıkan bir kitlemiz var, yalnız birikmiyorlar bizi:)

  1. ‘Güneş Batarken’ isimli şarkınızın hikâyesinden biraz bahsedebilir misiniz?

Serhat: Yalnızlık hikâyesi, çok genel alacak olursak.

  1. Bugüne kadar şarkılarınızın bu kadar çok ilgi göreceğini, beğenileceğini ve listelere gireceğinin hayalini kurmuş muydunuz?

Uğur: Bir hayal kurmadan bu mesleği yapmak bence imkânsız, insanlar hedefleriyle, hayalleriyle yasarlar. Bu bizim için de geçerli tabii ki, şarkılarımıza hep çok güvendik, bundan sonra da üretmeye devam edeceğiz.

  1. Müzik tarzınız hakkında neler söylemek istersiniz? İleride farklı tarzda şarkılarda söylemeyi düşünüyor musunuz?

Serhat: Müzik tarzımız hakkında çok bir şey söylemek istemeyiz:) Alternatif pop- Pop rock türleri arasında dolaşıyoruz. Farklı türde şarkılar söylenebilir tabii, biriyle feat olabilir, o zaman başka türde şarkılar da söylenebilir.

  1. Birazda konser ve sahne çalışmalarınızdan bahsedelim istersiniz. Takviminiz belli mi hayranlarınız sizi nerelerde izleyebilecek?

Uğur: Valla birçok yere gidiyoruz ülkede, çok da memnunuz bu durumdan:) Instagram sayfamızdan rahatlıkla aylık takvimimize ulaşabilirler.

  1. Son dönemlerde özellikle pandemi süreciyle birlikte dijital platformlar özellikle müzik sektörü için iyice yaygın hale geldi. Peki dijital platformlar albüm satışlarını nasıl etkiliyor?

Serhat: Soruyu tam anlayamamakla beraber, etkileyemez bence artık, çünkü albüm de artık dijital platformlarda satılıyor:) Yani albüm satışı diye bahsedilen şey cd falan almak ise bu konuları çoktan geçtik bence :)

  1. Müzik dışında neler yapıyorsunuz? Hobileriniz nelerdir?

Uğur: Evlerdeyiz çoğunlukla, bazen bilardo oynarız, film yakalarsak güzel öyle değerlendiriyoruz.

  1. Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Serhat: MüzikOnair okuyucularına sevgilerimizi selamlarımızı gönderiyoruz.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.