RöportajlarSanatçı Röportajı
Trend

İkilem Müzikonair’dan Sevtap Gül’e Konuştu: “Martta Yeni Single Geliyor”

"Bir Sebebi Var" şarkısıyla son dönemin en çok dinlenen müzik grubu İkilem, Müzikonair'dan Sevtap Gül'ün sorularını yanıtladı.

Müzikseverler sizi “İkilem” olarak tanıdı. Peki sizlerin müzikseverlerle bu isim arkasında buluşmanızı sağlayan asıl ikilem neydi? Bize kendinizden bahseder misiniz?

Serhat: Merhabalar öncelikle. İkilem’in solistiyim. Grubun ortaya çıkması çok eskilere dayanıyor aslında, bayağıdır beraber müzikler projeler yapıyorduk, en sonunda besteleri değerlendirelim dedik ve ortaya İkilem çıktı :)

Uğur: Evet dizi, film ve reklam müzikleri yaptık yıllarca. Ben halen devam ediyorum o sektörde. En son besteleri artık kaydetmek lazım deyip 2 yıl önce birçok şarkı kaydettik ve İkilem o günlerde yol almaya başladı.

İKİLEM’DEN YENİ SİNGLE GELİYOR

Önümüzdeki dönem için kısa, orta ve uzun vadeli planlarınız nelerdir? Albüm çalışmalarınız bulunuyor mu yoksa singlelar ile mi devam etmeyi düşünüyorsunuz?

Serhat: Mart ayı içinde yeni bir single daha gelecek, onun telaşı var bu günlerde. Ondan sonra bir süre yine single çıkarmaya devam edeceğiz. Tabii ki albüm fikrimiz hep var, bakalım ilerleyen günler gösterecek biraz da gidişatı.

ikilem grubu röportaj müzikonair sevtap gül

Radyo kanallarında, sosyal medyada, müzik platformlarında “Bir Sebebi Var” adlı şarkınızla karşımıza çıktınız, milyonlarca kez dinlendiniz. Şarkınızın böyle bir çıkış yapmasını bekliyor muydunuz?

Uğur: Şarkıya çok güveniyorduk diğer şarkılarımız gibi. Bizimle beraber bize inanan bir ekip var Avrupa Müzik. Onlar da inandılar ve her şey olması gerektiği gibi ilerledi aslında. Tabii beklediğimizin üstünde bir ilgi, alaka oldu. Bizimle aynı duyguları paylaşan tüm dinleyenlerimize sonsuz teşekkür ederiz.

“MÜZİĞİMİZİN TÜRÜYLE İLGİLİ KESKİN ÇİZGİLER ÇİZMİYORUZ”

Dinleyicilerinizden aldığınız geri dönüşleri değerlendirmenizi istesek, bu şarkınızın bu kadar beğenilmesinin arkasındaki asıl faktör sizce nedir?

Serhat: Bence samimiyet. Şarkının duygusu, hissiyatı en yalın ve saf haliyle karşı tarafa geçti. Bu da sevilmesinin en önemli sebebi diye düşünüyorum.

ikilem grubu röportaj müzikonair sevtap gül
Sizi hazırladığımız bir müzik listesine koyacak olsak hangi kategori altında yer alırdınız? Yaptığınız müziği hangi türe daha yakın görüyorsunuz?

Serhat: Çok keskin çizgiler çizmiyoruz müziğimizin türüyle alakalı, bu ülkenin müziğinden beslendiğimiz aşikar. Anadolu kültürü, arabesk kültürü bunlar hep müziğimizin bir yerinde var. Modern altyapılarla bu toprakların müziğini birleştiriyoruz aslında en kaba tabiriyle. Ben alternatif pop diyorum illa bir şey dememiz gerekiyorsa:)

Müzik sizin için ne ifade ediyor?

Uğur: :) Uykumda bile düşündüğüm, bazen onunla kavga ettiğim, bazen ona sarıldığım, yanımdan hiç ayırmadığım…

Serhat: Olmasa bu dünyada kocaman bir boşluk olurdu sanırım.

Çalmaktan en çok hoşlandığınız enstrüman hangisi?

Serhat: Öyle her enstrümanı çalan tipler değiliz. Benim vurmalı çalgılara bu aralar merakım var bongo, cajon gibi.

Uğur: Elektro bağlamayla aram iyi bu aralar.

ikilem grubu röportaj müzikonair sevtap gül

“PANDEMİNİN MÜZİĞİMİZE ETKİLERİ ÇOK FARKLI OLDU”

Şarkılarınızı incelediğimizde sözlerin altında aynı zamanda sesini de duyduğumuz Serhat Karan imzası var. Bu sözler nasıl ortaya çıkıyor? Bize şarkı yazım sürecinizden bahseder misiniz? Sizi neler etkiler, nelerden ilham alırsınız?

Serhat: Müziğin büyük bir bölümü bittikten sonra o sound bana ne hissettiriyorsa belli bir konu üzerinde yazmaya başlıyorum. Aslında yaşadığımız ya da yakınlarımın yaşadığı hayatı gözlemleyerek bir şeyler yazıyorum diyebilirim.

Toplumca içinden geçtiğimiz bu pandemi sürecinin müziğinize ve bilhassa sizin hayatınıza dair ne gibi etkileri oldu?

Uğur: Bizim müziğimize etkileri çok farklı oldu. Bütün bestelerimiz karantinada yayımlandı:) Bizim için verimli geçti. Ancak müzik sektörü adına çok zor anlar yaşanıyor tabii ki. Birçok müzisyen arkadaşımız sahnelerin kapanmasından ötürü ciddi yara aldılar. Bu günlerin sağlıkla ve en hasarsız şekilde bitmesini bekliyoruz.

ikilem grubu röportaj müzikonair sevtap gül

Son olarak müzikseverlere ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz ?

Serhat: Teşekkür ederiz, çok keyifliydi. Bizi sevenlere ve ilk günden beri yanımızda olanlara selamlar, onları çok seviyoruz.

Uğur: En yakın zamanda görüşmek için onlarla sabırsızlanıyoruz. Görüşmek üzere.

Benimle gerçekleştirmiş olduğunuz bu samimi röportaj için size çok teşekkür ederim. Başarılarınız daim olsun.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/rpMPE
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.