Ana Sayfa » Sosyal » İlaç Tanıtımı Yapan Ünlüler Hakkında İşlem Yapıldı Mı?

İlaç Tanıtımı Yapan Ünlüler Hakkında İşlem Yapıldı Mı?

oduller-reklam-banner

Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Seren Serengil, Seda Akgül ve Seray Sever gibi bazı ünlü isimler koronavirüse karşı iyi geldiğini söyleyerek ‘No Attack’ isimli bir ilacın tanıtımını yapmıştı. Gelen şikayetler üzerine ilgili bakanlığın ünlü isimlerle ilgili soruşturma başlattığı ileri sürülmüştü.

Söz konusu ilacın üreticisi iddialar üzerine açıklama yaptı. Üretici firmanın sahibi Cüney Akcacı reklamlardan kendisinin haberi olmadığını belirtti ve tanıtım yapan ünlü isimleri cahillikle suçladı.

‘Adaletin Huzurunda Cevap Verecekler’

Akacacı, “Ortada izin yok, ortada üretime başlanmış bir ürün yok ama reklamlar dönüyor bir resmi site var. 40 liraya 90 liraya bu ürün satılıyor, üretilmemiş bir ürünün satışı nasıl olabiliyor. No Attack olamaz bir kere çünkü No Attack diye ürün piyasaya çıkmadı, izinlerine müracaat edildi izinlerini bekliyoruz. Demo kutu yapmışlar, demo kutularla ünlülere göndermişler ünlülerle paylaşım yapmışlar. Sadece 1 kutu herhalde gönderilen. 30 tane var ama içinde belki bizim diğer ürünümüzden alıp koymuş olabilirler boş da olabilir kutu, o bile belli değil? Biz bu reklamları yapan şirketten davacı olduk, adaletin huzurunda cevap verecekler” dedi.

İlaç reklamı ve tanıtımı yapmak yasak olmasına rağmen söz konusu ünlü isimler hakkında Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın neden işlem yapmadığı ise gizliliğini koruyor. Bakanlık tarafından halen işlem yapılmaması ‘Ünlülere ayrıcalıklı mı davranılıyor?’ sorularını akıllara getiriyor.

oduller-reklam-banner