MüzikMüzik Haber

İngiltere’ye Sığınan 3 Bin Ukraynalıya Eurovision Bileti

İngiltere hükümeti, Ukrayna'nın savaş nedeniyle Eurovision Şarkı Yarışması'na ev sahipliği yapamayacak olması ve yerinden edilmiş 3 bin kişi sebebiyle, bu kişilere Eurovision bileti sağlamaya hazırlanıyor.

İngiltere hükümeti, Ukrayna’nın savaş nedeniyle Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapamayacak olması ve yerinden edilmiş 3 bin kişi sebebiyle, bu kişilere Eurovision bileti sağlamaya hazırlanıyor.

Reuters’ın haberine göre, İngiltere ayrıca Ukrayna adına yarışmanın yapılması için 12 milyon dolarlık ödenek sağlayacak. İngiltere Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı Lucy Frazer, yerinden edilmiş kişilere bilet sağlanmasının, vatanlarını, kültürlerini ve müziklerini onurlandıran bir gösteriye katılmalarını sağlayacağını belirtti. Frazer, Ukrayna halkının ve özgürlük mücadelesinin yanında olduklarını ifade etti.

Eurovision Şarkı Yarışması, bu yıl İngiltere’nin Liverpool kentinde düzenlenecek ve Ukrayna’nın birinci olduğu 2022 yarışmasını ikinci sırada tamamlayan İngiltere tarafından ev sahipliği yapılacak.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.