Instagram Şarkı Ekleme Nasıl Yapılır? Ücretsiz Yükleme Hizmeti -
Genel Bilgiler

Instagram Şarkı Ekleme Nasıl Yapılır? Ücretsiz Yükleme Hizmeti

Instagram şarkı ekleme konusunda araştırma yapan müzisyenler için en yalın ve güncel cevap platform tarafından sunulan şartlar konusundadır. Peki bir müzisyen kendi müzik içeriğini ticari bir kayıp yaşamadan, telif hakkı ihlali yaşamadan Instagram platformuna yüklemek için ne yapmalıdır?

Instagram şarkı ekleme konusunda araştırma yapan müzisyenler için en yalın ve güncel cevap platform tarafından sunulan şartlar konusundadır.  Instagram’ın en popüler özelliklerinden bir tanesi de müziktir. Son birkaç yılda oldukça popüler olan Instagram’da müzik paylaşımı hem kullanıcıları hem de müzik üreticilerinin tüketim ve üretim alışkanlıklarını değiştirmiştir.

Peki bir müzisyen kendi müzik içeriğini Instagram platformuna yüklemek için ne yapmalıdır? Öncelikle her konuda olduğu gibi bu konuda da bazı kurallar ve izlenmesi gereken yollar vardır. Harici olarak müzik eklemesi lisans faaliyetleri yerine getirilmediği sürece yapılamamaktadır. Peki müzik üreticileri, müzisyenler, şarkıcılar eserlerini Instagram’a yükleyerek bunu nasıl bir gelir kaynağına dönüştürüyor? Dağıtım ve lisanslama ile ilgili her konuda çözümler sunan sektörün öncü markalarından Müzikonair Co. ile iş birliği sağlayarak Instagram’a müziklerinizi ücretsiz olarak sunabilirsiniz. Ancak bir sanatçı olarak bilmeniz gereken önemli detaylar da vardır.

Instagram’a Şarkı Yükleme Sorusunun Cevabı

Instagram, müzik kütüphanesini, diğer müzik hizmetleriyle olan anlaşmaları yoluyla sağlıyor. Bu anlaşmalar, müzik şirketleri, plak şirketleri ve diğer müzik yayıncılarıyla yapılan lisans anlaşmalarını içerir. Bu sayede Instagram, kullanıcıların müzik eklemelerine izin verirken, aynı zamanda telif haklarına saygı gösteriyor ve telif hakkı sahiplerinin haklarını koruyor. Örneğin Instagram, Spotify algoritmasını kaynak olarak kullanıyor, genel olarak Spotify’da yayımlanmış bir şarkı Instagram üzerinden de açık kaynak olarak sunuluyor. Peki Spotify Şarkı Yükleme Ücreti Ne Kadar? Şarkınızı Ücretsiz Yükleyin!

İşte Instagram şarkı ekleme konusunda yardım isteyenler için  basit adımlar;

  • Instagram uygulamasını açın ve “Gönderi Oluştur” seçeneğine dokunun.
  • Kameranızı veya kütüphanenizden bir fotoğraf veya video seçin.
  • Ekranda görünen düzenleme araçlarını kullanarak şarkınızın üzerine yazı veya çıkartmalar ekleyebilirsiniz.
  • “Ses” seçeneğine dokunun ve ardından şarkınızın kaydedildiği yeri seçin.
  • Şarkınızı seçin ve eklemek istediğiniz kısmını ayarlayın.
  • Şarkınızın üzerine “Çıkartma” veya “Hashtag” ekleyebilirsiniz.
  • Gönderinizi yayınlamak için “Paylaş” düğmesine dokunun.

Böylece şarkınız Instagram hesabınızda yayınlanacaktır. Ancak, şarkının telif haklarına sahip olduğunuzdan emin olun ve izin almanız gerekiyorsa, önce izin almanızı öneririz.

Instagram’daki müzik kütüphanesi, kullanıcılara popüler şarkıların yanı sıra birçok farklı türde müzik sunar. Kullanıcılar, Instagram’ın kütüphanesinde yer alan müzikleri keşfedebilir, seçebilir ve paylaşabilirler. Ayrıca, kullanıcılar, müzik eklerken, şarkıların hangi bölümlerinin kullanılacağını, çıkartmaların, filtrelerin ve diğer öğelerin eklenip eklenmeyeceğini de ayarlayabilirler.

Instagram, müzik endüstrisindeki önemli oyuncularla yapılan anlaşmalar sayesinde, kullanıcıların müzik paylaşımı yapmalarını kolaylaştıran ve müzik kütüphanesini sürekli olarak güncelleyen bir platform haline gelmiştir.

Instagram Şarkı Ekleme Hizmeti Nedir ? Ücretsiz Şarkı Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram şarkı ekleme konusunda merak içinde olan müzisyenlere verilecek en önemli cevap, şarkının telif hakkına sahip olunması konusundadır. Eğer şarkının telif hakkı size aitse, yayınlamak için izin almanıza gerek yoktur.

Ancak, şarkının telif hakkı size ait değilse veya şarkıyı başka bir kişinin veya şirketin yayınlama izni gerektiren bir parçası ise, yayınlamadan önce izin almanız gerekebilir. Bu durumda, şarkının telif hakkı sahibi veya yetkili temsilcisi ile iletişime geçip izin almanız önerilir.

Ayrıca, Instagram’da müzik telif hakları konusunda sıkı kurallar vardır ve herhangi bir telif hakkı ihlali durumunda, içeriğiniz kaldırılabilir veya hesabınız askıya alınabilir. Bu nedenle, herhangi bir müzik parçası yayınlamadan önce, telif hakları hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

Eserleriniz Instagram’da kullanıldığı sürece telif hakları kontrolü de siz yahut şirketinizin elindedir. Bunlar arasında bloklama, izin verme ve gelir elde etme gibi konular yer alır. Ancak bu işlemleri genel olarak dağıtımcı şirket sizin yerinize yürüterek, haklarınızın takibini sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi için muzikonair@gmail.com ve WhatsApp üzerinden 0552 685 38 82 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)