Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Instagram ve Facebook’ta Mavi Tık Dönemi Başlıyor

Instagram ve Facebook, Twitter’da olduğu gibi ücretli “mavi tik” özelliğini Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunmaya başladı.

Instagram ve Facebook, Twitter’da olduğu gibi ücretli “mavi tik” özelliğini Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunmaya başladı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram kullanıcılarına hesaplarını doğrulamaları için ücretli bir abonelik hizmeti sunacaklarını duyurdu. Bu abonelik hizmeti, web için ayda 11,99 dolar ve iPhone kullanıcıları için 14,99 dolar olarak belirlendi.

Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, platform kullanıcılarının hesaplarını doğrulamak için ücretli bir abonelik başlattıklarını duyurdu. Avustralya ve Yeni Zelanda’da bu hafta kullanıma açılacak olan abonelik sistemi, ilerleyen dönemde Türkiye’de de kullanıma sunulacak.

Şirket ve İşletmelere Açık Değil

Meta tarafından yapılan açıklamada, aboneliğin ödeme yapan kullanıcılara bir dizi ayrıcalık sağlayacağı belirtildi. Ödeme yapan kullanıcılar, mavi bir rozet alacaklar ve gönderileri için daha fazla görünürlük elde edecekler. Ayrıca, taklitçilere karşı koruma ve müşteri hizmetlerine daha kolay erişim imkanı da sunulacak. Hizmete kaydolan kullanıcılar, Instagram ve Facebook’ta yayınlanan Hikayeler ve Reel Videoları için özel etiketler alabilecekler.

Ancak Meta Verified rozeti henüz şirket ve işletmelerin başvurusuna açık değil. Bu abonelik hizmeti ile birlikte, kullanıcılar hesaplarının daha güvenli ve daha fazla özelliklerle donatılmış olmasını sağlayabilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu