Instagram'da Rap Klibi Olay Oldu: Önce Kaldırıldı, Sonra Geri Yüklendi -
MüzikMüzik HaberVitrin

Instagram’da Rap Klibi Olay Oldu: Önce Kaldırıldı, Sonra Geri Yüklendi

Metropolitan polisinin isteği üzerine Meta'nın gözetim kurulu şirketi, Instagram'dan kaldırılan bir şarkıyı zorla geri yükledi.

Metropolitan polisinin isteği üzerine Meta’nın gözetim kurulu şirketi, Instagram’dan kaldırılan bir şarkıyı zorla geri yükledi.

Chinx’in ‘Secrets Not Safe’ isimli şarkısından alınarak hazırlanan klipte bir çete saldırısına gönderme yapılıyordu. Bunu şiddeti teşvik olarak gören İngiltere polisi, klibin Instagram’dan kaldırılmasını sağlamıştı. Ancak, daha sonra ilginç bir şey olarak kurul yeniden şarkının yayınlanmasını istedi.

Gözetim kurulu, yaptığı açıklamada bu durumun Meta’nın değerlerine uymadığını belirtti. Kurul, kararında Rap müziğin sözlerinin illa şiddet içeriği olarak yorumlanmasının yanlış olduğu söylendi. Ayrıca şarkının klibinde şiddet tehditi olarak görülücek büyük bir tehdit unsuru bulunmadığının altı çizildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)