Ana Sayfa » Müzik » İntihar Eden Müzisyenlerin Ardından Açıklama Yapan Ceylan Ertem: “Her Türlü Yanınızdayız”

İntihar Eden Müzisyenlerin Ardından Açıklama Yapan Ceylan Ertem: “Her Türlü Yanınızdayız”

oduller-reklam-banner

Koronavirüsün müzik sektöründe ciddi yaralar açmasının ardından sektörden ekmek kazanan pek çok kişi maddi zarara uğradı. Müzik Sen’in geçtiğimiz günlerde açıkladığı “pandemide 100’e yakın sayıda müzisyenin intihar ettiği” yönündeki veri ise sektörün girdiği krizin acilen aşılması için harekete geçilmesi gerektiğini bir kez daha gösterdi.

Konuyla ilgili pandemi süreci boyunca Bakanlık veya müzik meslek birlikleri tarafından işlevsel bir çalışma devreye sokulmadı. Sektörün girdiği krizi masaya yatıran Medyascope ekibi, programa konuk olarak aldığı sanatçı Ceylan Ertem’e fikirlerini sordu. Ertem, hayatını sonlandıran müzisyenlerin haberine çok üzüldüğünü belirtti ve müzisyenleri mücadeleye devam etmeye davet etti:

“Lütfen umudunuzu ne olursa olsun kesmeyin. Hepimiz buradayız, her zaman maddi-manevi her türlü yanınızdayız. Arkadaşlarımıza sesleniyorum. Hiçbir zaman buradan çekip gitmek hiçbir anlamda çare değil. Her zaman bütün gücümüzle devam edeceğiz, tüm bu karşımıza çıkan canavarlarla savaşacağız.”

Öte yandan krizin aşılması için yeni çözümler üretmek gerektiğine vurgu yapan Ertem, “Belki Van için Rock Konseri gibi ekiplerimizde çalışan diğer arkadaşlarımıza destek olmak için bir yardım konseri düzenlenebilir. Ben her şeye varım” diye konuştu.

Programın tamamını izlemek için buraya tıklayın.

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani