Müzikonair İREM DERİCİ İNTİKAM MI ALIYOR? | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

İREM DERİCİ İNTİKAM MI ALIYOR?

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz şarkıcı İrem Derici hakkında ilginç bir mail aldık.

MüzikOnair’a organizatör Can Demiral tarafından gönderilen e-maili aynen siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

İrem Derici… Acun Medya tarafından yayımlanan ve ilgi ile izlenen “O Ses Türkiye” yarışmasında yarışmış ve daha sonra elenmişti. jüri üyelerinden Murat Boz, Mustafa Sandal ve Hadise’nin dışında sadece Hülya Avşar’ın kendisine dönüşü gündeme gelmişti. O anları unutanlar varsa tekrar hatırlayalım… 

https://www.youtube.com/watch?v=_g7h8fmdRdg

İrem Derici yaşadığı bu zor anların intikamını almaya yavaş yavaş başlamış sanırım… Mustafa Sandal, Murat Boz, Hadise gibi yıllar boyunca şarkılarını dinlediğimiz albümlerini milyonlarca insana ulaştırmış, yüz binlerce konser turneleri, reklam, jingle anlaşmaları yapmış,  sayısını bilmediğimiz ödüller kazanmış bu değerli sanatçıları unutup 1 şarkının digital izlenme rakamı ile Mustafa Sandal’ı Hadise’yi Murat Boz’u  geride bıraktığını okudum. Böyle bir haberin yazılmasına nasıl müsade edildi bir türlü anlamadım. Elbette ki şarkını başarılı buluyorum. Eminim ki senin de bu yazılanlar çok hoşuna gitmiştir. Ancak bu sektörde bazı hassasiyetler var.  

Sen bu hassasiyetleri koruyamazsan sevenlerini  kaybedersin ve şimdiye kadar sana destek olanlar da seni daha fazla koruyamaz… Türkiye’nin başarılı reklam ajanslarından biri olan Marka ajansın yönetim kurulu başkanı sayın Hulusi Derici’yi yani babanı hiç  dinlemedin mi ? Kendisi ile bir dönem bir projede bir araya gelmiş biri olarak kendisiyle tanışmıştım, yapısını bilirim, başarılı bir reklamcı… Bence sen babanın sözünü hiç dinlemiyorsun! Türkiye’nin en başarılı menajeri Özgür Aras ? Böyle bir menajere sahip olduğun için de çok şanslısın onun sözünü de mi dinlemiyorsun ? 

Bizim bu sektörde iş yaptığımız o kadar çok kişi var ki twitter’dan bize dolaylı olarak yaptığın bu belden aşağı göndermelerini de babanıza olan saygımızdan dolayı unutmaya karar vermiştik. Geçen gün okuduğum bir haberde yine Müzik Onair genel yayın yönetmeni Özcan Beylan’ı twitter’dan DM atarak tehdit etmişsin. Yazdıkların ve paylaşımların mütevazi geliyor belki ama hakkında yazılan en ufak bir eleştiriye dahi tahammül edemiyorsan sen bu işi bırak İrem… Ya da diğer sanatçılarımızı örnek alabilirsin. Onlar kendilerine yapılan bu eleştiriler karşısında nasıl bir duruş sergiliyorlar öğrenebilirsin.

Ben bu sektöre yıllar sonra reklamcılıktan sonra girdim ve daha henüz hiç kimseyi tanımıyorken bana dediler ki her ne olursa olsun basın ve medya ile aran iyi olsun, kimseye saygısızlık etme, herkesle barışık ol yoksa bu sektörde iş yapamazsın! demişlerdi. İstediğin kadar başarılı ol, istediğin kadar yatırımın olsun hiç farketmez. Bir kez gözden düşersen bir daha eskisi gibi yükselemezsin. Arkanda olanlar tek tek kaybolur gider. Artık karşımızda milyonlara hitap eden bir sanatçısın öyleyse Mustafa Sandal’dan, Hadise’den, Murat Boz’dan ve Sayın Acun Ilıcalı’ dan da özür dilemelisin. Bir sanatçı olarak sana bu çok yakışacak. 

Ayrıca 1996 yılında (18 yıl önce ) youtube olsaydı Mustafa Sandal’ın sadece tek bir”ARABA” şarkısı hesaplamalarıma göre şimdiye kadar 2.700.000.000 (2 milyar yedi yüz milyon) kişi tarafından izlenmiş olacaktı.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)