MüzikMüzik Haber

Işın Karaca Yetkililere Seslendi: Artık Bizi Görün! İşimizi İstiyoruz…

Işın Karaca, pandemi kısıtlamaları nedeniyle konser organizasyonlarının askıya alınması üzerine sosyal medya hesabından yetkililere çağrıda bulundu.

1 seneyi aşkın konser ve organizasyonlarda sahne alamayan müzisyenler yetkililerden gelecek iyi bir haber bekliyor. O isimlerden birisi de Işın Karaca. Ünlü şarkıcı, ”Biz hala buradayız ve biz hala sizden gelecek ‘çalışabilirsiniz’ komutunu bekliyoruz” sözleriyle bir çağrı yaptı.

Işın Karaca, anayasanın 64.maddesini hatırlatarak, ”Ben bu toprakların bir müzisyeniyim! Ben bu ülkenin bir vatandaşıyım. Ben artık hayatı maddi ve manevi olarak karşıladığım şarkılarımı söylemek istiyorum! Çok bir şey istemiyorum! Hakkım olan işimi ve aşımı kazanma özgürlüğüm olmalı! Sayın devlet büyüklerimiz. Artık bizi görün. Biz yardım değil işimizi istiyoruz… Lütfen…” açıklamasını yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 64. Madde XII. Sanatın ve Sanatçının Korunması Devlet, sanat faaliyetlerini ve sanatçıyı korur. Sanat eserlerinin ve sanatçının korunması, değerlendirilmesi, desteklenmesi ve sanat sevgisinin yayılması için gereken tedbirleri alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu