MüzikMüzik Haber

İskender Paydaş: Türkiye’deki Şarkıcılar Dilberay’ı İncelemeli

“Dilberay” filminin Müzik Direktörü İskender Paydaş, Dilberay hakkında ilk kez konuştu.

Türk Halk Müziği şarkıcısı Dilberay’ın yaşam öyküsüne odaklanan ‘Dilberay’ filminin müziklerini yapan İskender Paydaş, Dilberay isminin filmden önce ve filmden sonra kendisine farklı anlamlar ifade ettiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde filmin vizyon tarihi belli olmuştu.

İlgili Haber: https://muzikonair.com/dilberay-filminin-vizyon-tarihi-belli-oldu/

Paydaş, Dilberay’ın hayatının bir yandan çok büyük bir dram bir yandan da gücün ve azmin başarısı olduğunu vurguladı. Türkiye’de müzik yapan bütün şarkıcıların pop, rock, türkü, arabesk fark etmez, hangi türde olursa olsun Dilberay’ı incelemeleri gerektiğini de ekledi.

Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) yönettiği, Büşra Pekin’in başrolde olduğu “Dilberay” filminin müziklerini yaparken ağırlıklı olarak batılı klasik müzik üzerinden ilerlediğini ve ortaya bir kontrast çıkarttığını belirtti. Yine geçtiğimiz günlerde film setinden kareler de paylaşılmıştı.

İlgili Haber: https://muzikonair.com/dilberay-filmi-setinden-ilk-kare-geldi/

Senaryosu Nalan Merter Savaş ve Kamuran Süner’in yazdığı, Aytaç Medya,  Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen, Büşra Pekin’le birlikte  Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçar gibi birbirinden değerli oyuncuların rol aldığı “DİLBERAY” filmi, 4 Şubat’ta, CJ Entertainment aracılığıyla vizyona girecek.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu