MüzikMüzik HaberVitrin

İslam Dinini Aşağılayıcı İçerikler Yayınlayan Spotify ve Editör Selin Yıldız Hakkında Suç Duyurusu!

MüzikOnair'da iki gündür gündeme getirdiğimiz, Spotify'da bazı çalma listelerinde ve podcastlerde dini değerlere aleni şekilde yapılan saldırı niteliğindeki içeriklerin oluşumuyla ilgili çarpıcı detaylara ulaştık.

MüzikOnair’da iki gündür gündeme getirdiğimiz, Spotify’da bazı çalma listelerinde ve podcastlerde dini değerlere aleni şekilde yapılan saldırı niteliğindeki içeriklerin oluşumuyla ilgili çarpıcı detaylara ulaştık.

Konunun takipçisi olan ekibimiz çok önemli bilgilere ulaştı.

Spotify Editörü Nazlı Yırtar’ın görevden alınarak farklı bir göreve getirilmesinin ardından boşalan göreve Selin Yıldız isimli kişinin getirildiği öğrenildi.

Selin Yıldız isimli editörün göreve getirilmesiyle birlikte dini değerlere olan saldırıların ve FETÖ Podcastlerinin hız kazandığı gözlemlendi.

SPOTIFY’DA DİNI DEĞERLERE SALDIRAN LİSTELERİ KİM YÖNETİYOR?

Spotify’da listelerden sorumlu olan Selin Yıldız’ın, halkın dini değerlerine saygısızca saldıran içeriklere izin vermesi dikkatlerden kaçmadı.

SELİN YILDIZ VE SPOTIFY HAKKINDA SUÇ

MüzikOnair olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Spotify ve Selin Yıldız hakkında suç duyurusunda bulunarak yasal işlemler başlatacağız.

Selin Yıldız’ı eğer bu konuda iyi niyetliyse, bu listeleri hemen kaldırmaya davet ediyoruz. Eğer pazartesi gününe kadar bu listeler kaldırılırsa, bir hata olabileceğini düşünerek yasal başvuruda bulunmayacağız.

SPOTIFY’DAN HALKIN BİLİNÇLENMESİNE ENGEL

2 gündür gündeme taşıdığımız ve Twitter’da Spotify Kapatılsın başlığı Trend Topic olan konuyla ilgili olarak atılan tweetlere spam yoluyla engel koyduran Spotify tarafı konunun dünyaya yayılmasını engellemek ve Türkiye’de halkın bilgilenmesini ve bilinçlenmesini de engellemek için adeta yoğun bir çaba sarfederek insanların konuyu rahatça anlayabilmeleri için listelerde dini değerlerin aşağılanmasına yönelik pek çok fotoğrafa engel koydurdu.

İŞTE SPOTIFY EDİTÖRÜ SELİN YILDIZ’IN, HALKIN DİNİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYAN KÜSTAHÇA VE MAKSATLI İZİN VERİLEN O LİSTELERDEN BAZILARI

MÜZİKONAIR’DAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI VE ADALET BAKANLIĞI’NA ÇAĞRI!

Türkiye’de Twitter gündemine oturan ve yüzbinlerce insanın rahatsızlık duyduğu, dini değerler üzerinden yapılan bu saldırılar karşısında Adalet Bakanlığı’nın hukuken düğmeye basması gerektiği ortadadır.

Aynı şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı da milletimizin dini duygularına düşmanlık besleyen bu küstahça içeriklerle ilgili tepkisini dile getirmesini ve ilgili makamlara konunun aktarılarak durumun vahamiyetinin bildirilmesini talep etmekteyiz.

Bizler müzik sektörüne hizmet veren kişiler olarak, müzik kültürü üzerinden çocukların, gençlerin ve halkın büyük bir kesimi tarafından rahatlıkla ulaşılabilen Spotify çalma listeleri üzerinden İslami değerlere karşı yapılan saldırılar karşısında bu kadar sessiz kalınmasının doğru olmadığını savunuyoruz.

SUÇ TANIMI :

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçu

TCK Madde 216

(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.