Müzikonair İşte Instagram’da En Çok Takip Edilen Ünlü Şarkıcılar… | Müzikonair
ListelerMedya TakipMüzikMüzik Haber

İşte Instagram’da En Çok Takip Edilen Ünlü Şarkıcılar…

Sosyal medyanın gözde paylaşım platformu Instagram’da en çok takipçisi olan ünlü şarkıcılar belli oldu.

Sosyal medyanın gözde paylaşım platformu Instagram’da en çok takipçisi olan şarkıcılar belli oldu. Günümüzde adeta bir kartvizit haline gelen sosyal medya takipçi sayısında Türkiye’den ünlü şarkıcılar da kendi içerisinde bir yarış halinde. Hadise’nin 14.1 milyon takipçi sayısıyla zirvede yer aldığı listede; Murat Boz, Doğuş, Demet Akalın, ve İrem Derici gibi isimler yer alıyor.

Instagram’da en çok takipçiye sahip 10 Türk kadın şarkıcı…

Hadise

Zaman zaman müzik hayatı zaman zaman da özel hayatıyla gündeme gelen Hadise, 14.1 milyon takipçi sayısıyla uzun yıllardır bu listede zirvenin sahibi. Konserlerinden ve günlük yaşamından fotoğrafları ve videoları Instagram hesabından paylaşan ünlü şarkıcı, kendi markasının resmi Instagram hesabından başka hiç kimseyi takip etmemesi ile dikkat çekiyor.

Demet Akalın

Türk magazinin kuşkusuz en medyatik isimlerinden Demet Akalın, sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlülerin başında geliyor. Akalın, yaklaşık 10 milyon takipçi sayısıyla Instagram’da ikinci sırada geliyor.

İrem Derici

Şarkıları kadar söylemleri ve özel hayatıyla da sık sık magazin gündemine gelen İrem Derici Instagram’da bir hayli aktif. İrem Derici 8.2 milyon takipçiye sahip ve listenin ilk 3 sırasında yer alıyor.

Ebru Gündeş

Şarkıcı Ebru Gündeş, Demet Akalın ve İrem Derici gibi isimlerin aksine Instagram hesabını aktif kullanan isimlerden biri değil. Konser takvimi, sahne fotoğrafları ve projeleri dışında pek bir paylaşımda bulunmamasına rağmen Ebru Gündeş, 7.3 milyon takipçi sayısına sahip.

Gülben Ergen

Şarkıcı Gülben Ergen, 5.2 milyon takipçi sayısıyla öne çıkan ünlüler arasında. Ünlü Şarkıcı, sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor.

Seda Sayan

Instagram’ın kuşkusuz en çok konuşulan isimlerinden olan Seda Sayan, paylaştığı fotoğraflarla sürekli gündeme gelen isimlerden bir tanesi. Hem sahne hayatı hem de televizyon programlarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip Seda Sayan, 3.4 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Sıla

Seda Sayan ile hemen hemen aynı takipçi sayısına sahip olan Sıla 3.4 milyon takipçi sayısıyla bu listeye adını yazdırıyor.

Aleyna Tilki

Türk pop müziğinin en popüler kadın şarkıcılarından olan Aleyna Tilki, 3 milyon takipçisiyle öne çıkıyor. Aleyna Tilki, konser fotoğrafları, videoları ve fotoğraf çekimlerinin yanı sıra sık sık Instagram’dan takipçileriyle etkileşime geçen isimlerden biri.

Hülya Avşar

Türk müzik ve televizyon sektörünün tanınmış ismi Hülya Avşar, sosyal medya yönetimini Instagram’da 2.8 milyon kişi ile sürdürüyor.

Zeynep Bastık

Son yıllarda adından epeyce söz ettiren Zeynep Bastık, genç neslin sıkı takip ettiği isimler arasında yer alıyor. Ünlü şarkıcı, 2.2 milyon takipçi sayısıyla ilk 10 listesine adını yazdırmayı başarıyor.

EN ÇOK TAKİP EDİLEN ERKEK ŞARKICILAR

Murat Boz

Jüri üyesi olduğu O Ses Türkiye yarışması ve sanatçı kimliği ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Murat Boz, Instagram’ın en popüler isimlerinden. Ünlü şarkıcının 11 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Doğuş

Bir dönem pop müziğe damga vuran isimlerden şarkıcı Doğuş, Instagram’daki takipçi sayısı ile şaşırtıyor. Ünlü şarkıcı 10 milyon takipçi sayısı ile Tarkan, Haluk Levent gibi isimleri geride bırakıyor.

Sinan Akçıl

Pop müziğin güçlü isimlerinden müzisyen, söz yazarı ve şarkıcı Sinan Akçıl, 6.1 milyon takipçisiyle Instagram’da en çok takipçiye sahip üçüncü isim.

Tarkan

Megastar Tarkan, 6 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Tarkan, Instagram’ı çok aktif kullanmasa da zaman zaman müzik ve aile yaşantısına dair paylaşımlarda bulunuyor.

Mustafa Ceceli

Tarkan’ı 5.1 milyon takipçisiyle Mustafa Ceceli takip ediyor.

Haluk Levent

Müzik yaşantısı kadar kurucusu olduğu AHBAP platformunun çalışmaları hakkında sık sık paylaşımda bulunan Haluk Levent 3 milyon takipçi sayısı ile öne çıkan isimlerden.

Oğuzhan Koç

2.9 milyon takipçi sayısı ile Oğuzhan Koç, geniş hayran kitlesine sahip şarkıcılardan biri olarak dikkat çekiyor.

Özcan Deniz

Şaşırtan bir başka isim de Özcan Deniz. Gerek sahne çalışmaları gerekse oyunculuğu ile hayranlarının gönlünde taht kuran Özcan Deniz, 2.7 milyon aktif takipçiye sahip.

Alişan

Geniş hayran kitlesine sahip şarkıcılardan biri olan Alişan, 2.7 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Edis

Pop müziğin genç ismi Edis, Türkiye ve dünyadan birçok hayranına Instagram üzerinden paylaşımda bulunuyor. Edis’i toplamda 2.6 milyon kişi takip ediyor.

İşte o liste;

SIRALAMASANATÇITAKİPÇİ 
1MURAT BOZ11.3 MN
2DOĞUŞ10 MN
3SİNAN AKÇIL6.1 MN
4TARKAN6 MN
5MUSTAFA CECELİ5.1 MN
6HALUK LEVENT3 MN
7OĞUZHAN KOÇ2.9 MN
8ÖZCAN DENİZ2.7 MN
9ALİŞAN2.7 MN
10EDİS2.6 MN

 

SIRALAMASANATÇITAKİPÇİ 
1HADİSE14.1 MN
2DEMET AKALIN10 MN
3İREM DERİCİ8.2 MN
4EBRU GÜNDEŞ7.3 MN
5GÜLBEN ERGEN5.2 MN
6SEDA SAYAN3.4 MN
7SILA3.4 MN
8ALEYNA TİLKİ3 MN
9HÜLYA AVŞAR2.8 MN
10ZEYNEP BASTIK2.2 MN

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu