SosyalSosyal Medya

İşte Türkiye’nin En Ünlü TikTok Fenomenleri

Türkiye'nin en ünlü TikTok fenomenleri belli oldu. Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan kısa video paylaşım platformu TikTok, Türkiye'de de 26,5 milyon kişi tarafından kullanılıyor.

Türkiye’nin en ünlü TikTok fenomenleri belli oldu. Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan kısa video paylaşım platformu TikTok, Türkiye’de de 26,5 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Müzikonair olarak Türkiye’nin en popüler fenomenlerinin takipçi sayılarını açıklıyoruz.

Video paylaşım platformu TikTok’ta en çok takipçisi olan fenomenler belli oldu. TikTok’un en fenomen Türk yayıncısı 64 milyondan fazla takipçi sayısıyla CZN Burak. Dünyanın birçok noktasında restoranları bulunan Türk şef CZN Burak gerçek adıyla Burak Özdemir, viral yayınlarıyla sık sık gündeme geliyor.

CZN Burak’ı yaklaşık 13 milyon toplam takipçi sayısı ile Aydas (Ayda Sadık) takip ediyor. Fotomodellik ve şarkıcılık da yapan Aydas, TikTok’un en fenomen isimlerinden biri.

Çılgın Dondurmacı olarak bilinen Mehmet Dinç, paylaşımlarıyla sık sık sosyal medyada öne çıkıyor. Mehmet Dinç’in halihazırda toplam 9,5 milyon takipçisi var.

CELLAT
AYDAS

En Ünlü Fenomenler

En ünlü TikTok fenomenleri arasında pek çok isim yer alsa da listenin zirvesinde yer alan ilk 20 isim en merak edilen isimler. Türkiye’de günden güne artan takipçi kitleleri ile sosyal medyada öne çıkan, marka ve pek çok şirketin peşinde koştuğu isimler arasında Ceren Yaldız da var. Ceren Yaldız yaklaşık 8 milyon takipçisiyle TikTok Türkiye’nin en fenomen dördüncü ismi.

Ceren Yaldız’ı çektiği videolarla adından söz ettiren Cellat takip ederken, Cellat’ı sırasıyla şu isimler takip ediyor;

Ezgizem ( 6,9 milyon takipçi) Bayram Gültekin (6,7 milyon) Gehad Hassan (6,4 milyon) Orhan Çayan (6,2 milyon) Merve Yalçın ( 5.3 milyon)

En Ünlü TikTok Fenomenleri ve Kazançları

Popüler kültür, müzik ve pazarlama endüstrisi için önemli bir alan olan TikTok’ta fenomenlerin takipçileri kadar aylık kazançları da merak ediliyor. Bunun yanı sıra fenomenlerin takipçi kitleleri ve yüzleri ile reklam ve tanıtım yapmak isteyen markalar vardır. Farklı sektörler ile iş birliği içerisine giren mecra, yayıncılarına pek çok alan açmıştır. Bu alanlardan bir tanesi de müzik sektörüdür.

En ünlü TikTok fenomenleri ile iş birliği yapmak ve iletişime geçmek için Müzikonair aracılık sağlayacaktır. Pek çok fenomen isim ile halihazırda birçok projede birlikte çalışan Müzikonair Company ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

KULLANICI TAKİPÇİ SAYISI
CZN BURAK 64,5M
AYDAS  13.4M 
MEHMET DİNÇ 9.5M
CEREN YALDIZ 8.2M
CELLAT36  8.1M
EZGİZEM 6.9M 
BAYRAMGÜLTEKN 6.7M 
GEHAD HASSAN 6.4M
ORHAN ÇAYAN 6.2M
MERVE YALÇIN 5.3M
YAREN ALACA 5M 
EMRE BALIM 4.5M
KORAYİZİTAS 4.4M
TİKTOK ANİMALS 4.3M
BARBERSTOWN 4.2M
BERKEJUAN 4.1M
ENESBATUR  4M
JOEYUNG4REAL 4M 
ECE MUMAY  3.9M 
MEHMET  3.8M

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu