MüzikMüzik HaberVitrin

İzmir’deki İşletmeciler Müzik Yasağına Tepki Gösterdi

İzmir'de yer alan müzik mekanlarının işletmecileri gece 01.00'den sonra devam eden müzik yasağı için tepkilerini dile getirdi.

İzmir’de yer alan müzik mekanlarının işletmecileri gece 01.00’den sonra devam eden müzik yasağı için tepkilerini dile getirdi. ANKA Haber Ajansı’na röportaj veren Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki bar ve restoran işletmecileri yasağın kaldırılması için açıklama yaptı.

Turizmden Gelir Beklediğimiz Dönemde Çok Yanlış Bir Olay 

İzmir Gastronomi Yeme İçme Eğlence Yerleri Derneği Başkanı Hami Torcu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Pandemi ile ilgili yasaklar, hemen hemen tüm ülkede bitti. Bir tek hastanede maske zorunluluğu ve gece 1.00’de müziğin bitmesi kaldı. Bu turizmden gelir beklediğimiz dönemde çok yanlış bir olay. İnsanlar eğlence olayını evlerde parti şekline taşımaya başladılar. Otellerde ne oluyor onu bilemiyoruz. Sadece müzisyen ve işletmeciler değil, taksicisinden esnafına kadar herkes bu işin zararını görüyor.”

İnsanlar Merdiven Altı Eğlence Yerlerine Gitmek İstiyor 

Yasaklar yüzünden insanların merdiven altı eğlence yerlerini tercih etmeye başladığını söyleyen Torcu, “Gürültü yönetmeliğindeki şartlara uyalım ve ruhsat saatleri içerisinde müzik yapalım istiyoruz. Geçmişte daha hareketliydi, herkes kazanıyordu. Şu an insanlar 12-1 dedin mi ya evine gitmek istiyor ya da merdiven altı tabir ettiğimiz eğlence yerlerine gitmek istiyor” dedi.

Bütün Ticaretimiz Etkilendi 

İşletmeci Levent Kalındamar da konu hakkında eleştirilerini dile getirerek şu cümleleri kurdu: “Müziği durdurduğumuz zaman işletmeler boşalıyor. ‘Masalardan kalkın’ denmeden, adisyon gönderilmeden insanlar müzik kesildikten bir süre sonra mekanı terk ediyor. Bu da bizi olumsuz etkiliyor. Hiç anlamadığımız bir sebepten ötürü bir süreye tabi tutuldu. Bütün ticaretimiz etkilendi. Neden böyle bir şeyle karşılaştığımızı anlamıyoruz. Her türlü ticaretimizi devlet güvencesiyle yapıyoruz. Gece yarısı biri ‘İnsanlar rahatsız olmasın’ diyor. Bu durumdan da biz rahatsızız. Müzik yasağı olmadan önceki karakol kayıtlarına bakılsın. Kaç şikayet var?”

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.