RöportajlarSanatçı Röportajı

John R: “Ayla Çelik ve Bağdat Şarkısı Favorim”

İsveç’te üretmeye devam eden genç ve azimli bir sanatçı John R... Kendisi daha çok reggaeton türü müzik yapmakta ve büyük bir dinleyici kitlesi yakalamakta. Müzik Onair’dan Meryem Tanrıverdi’ye konuşan John R, müziğini ve Türk müziği hakkındaki düşüncelerini anlattı.

Seni yeni tanıyacak Türk dinleyiciler için kendini tanıtır mısın?

Reggaeton müziği ve Latin havası ile dans etmeyi seven Türkler ‘John R – Dinero Cuesta‘ ya da ‘John R – Nutella‘ gibi şarkılarıma bakmalılar.

Ülkende Covid-19 süreci nasıl geçiyor?

İsveç Covid-19’un tüm dünyaya yansıyan ekonomik etkisinden etkilenmedi. Çünkü biz vatandaşların eyaletlere hiçbir borcu yoktu. İsveç 1960’tan beri bu güvenirliğe sahip değil.

Kendini müzikle ifade etmek isteyişini nasıl fark ettin?

Müzik küçüklüğümden beri bana yakın oldu. Her zaman sevdim. Biyolojik babam ‘Final Countdown‘ şarkısı ile Europe grubunun gitaristiydi. Bu yüzden müzik her zaman benim kanımda olmuştur. İlk gerçek prodüksiyonum 2018 Ağustos’ta “Sola” adındaki şarkımla oldu. Nihayet şimdi bu sektöre girmeye hazırım.

ayla çelik john r meryem tanrıverdi müzik onair röportaj

‘AYLA ÇELİK’İ SEVİYORUM’

Türkiye’deki müzikleri takip ediyor musun, beğendiğin biri var mı?

Ayla Çelik’i seviyorum. Bağdat şarkısı favorim.

Türkçe Rap kültürü hakkında bilgin var mı?

Dürüst olmalıyım ki Türkçe Rap’e çok bakmadım. Ama bildiğim kadarıyla Almanlar çok fazla rap müzik yapıyor ve siz birbirinize çok yakın olduğunuz için bir Türk-Alman rap müziği dinlemeye hayır demem. Bu çok havalı ve olağanüstü olur.

ayla çelik john r meryem tanrıverdi müzik onair röportaj

Yaptığın şarkılar arasında favori şarkın hangisi?

Kendi müziğimde favori şarkım mı? Bu çok zor bir soru. Hepsini severim, hepsine tutkumu koydum. Ama eğer sadece birini seçmek zorunda kalsam kesinlikle ‘John R – Ay Girl Remix‘ derdim. Neden o şarkıyı seçtim çünkü bu şarkıyı Latin Venezuela Billbord başkanı ile yapıldı. Instagram’da @lazateleo adlı muhteşem bir yapımcı olan Kolombiya’dan Eithan the Talent ile çalışıldı. Eithan ünlü grup Migos ile müzik yaptı. Nicky James etiketi ‘la industria inc & YTRocket‘ o şarkıyı söyleyenler, müzik endüstrisinde başladığımdan beri son 2 yılda başıma gelen büyük şeylerden biri.

Neyi yaparsan olmak istediğin yerde olursun?

Benim en büyük hayalim J Balvin ile birlikte şarkı yapmak.

Son olarak ne söylemek istersin?

Son sözlerim olarak bu röportaj için Müzik Onair’a çok teşekkür ederim. Gelecekte kesinlikle sizin dünyanızı yayacağım. Çünkü diğerleri gibi sen de bana inanıyorsun ve her birinize alçakgönüllülükle saygı duyuyorum. Saygılarımla. Harika bir 2021 dilerim.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/TyaxH
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.