MüzikMüzik HaberVitrin

Justin Bieber Müzik Yayın Haklarını 200 Milyon Dolara Sattı

28 yaşındaki Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, tüm müzik kayıtlarının yayın haklarını Hipgnosis Songs Capital şirketine sattı.

28 yaşındaki Kanadalı şarkıcı Justin Bieber, tüm müzik kayıtlarının yayın haklarını Hipgnosis Songs Capital şirketine sattı. Bieber’a 200 milyon dolar ödeneceği bildirildi.

Hakları satın alan Hipgnosis Songs Capital şirketinin kurucusu daha önce yaptığı bir açıklamasında, “Hit şarkılar altın ya da petrolden daha değerli olabilir” ifadelerini kullanmıştı. Anlaşma şartları kamuoyuna açıklanmazken, satış bedelinin 200 milyon dolar olduğu öğrenildi.
Satışın, Bieber’ın 31 Aralık 2021 öncesi kaydedilen 290 şarkısını kapsıyor. Şarkılar arasında son yılların en çok dinlenen pop şarkılarından ‘Baby’ ve ‘Sorry’ de var.

Justin Bieber, müzik katalogu satışıyla, Bruce Springsteen ve Bob Dylan gibi tecrübeli sanatçıların yanı sıra Justin Timberlake, Shakira ve Ryan Tedder gibi daha genç neslin arasına katılıyor. Tüm bu isimler de yüksek ücretler karşılığı benzer anlaşmalar yapmıştı.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.