Kamufle: İlham Geldiği An Her Yerde Yazabiliyorum -
MüzikMüzik Haber

Kamufle: İlham Geldiği An Her Yerde Yazabiliyorum

Rap şarkıcısı Kamufle, Onedio'nun YouTube kanalına konuk olarak sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı.

Rap şarkıcısı Kamufle, Onedio’nun YouTube kanalına konuk olarak sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı.

İlham Geldiği An Her Yerde Yazabiliyorum

Kamufle, yeni şarkı çıkarmadan önce ilk olarak müzik yapmayan sadece dinleyici olan arkadaşlarıma gönderdiğini belirterek onlardan onay alınca yayınladığını söyledi. Ünlü Rap sanatçısı, şarkı sözlerini nasıl yazdığını şu cümlelerle anlattı: “Kendimi bildim bileli söz yazıyorum. Bir zamanı ve yeri yok. İlham geldiği an her yerde yazabiliyorum. Hikaye aklımda yandığında kompozisyon oluşturuyorum ve daha sonra beatini yapıyoruz. Sözlerimi bilgisayara yazıyorum. Ama otobüste ilham gelirse diye her zaman yanımda kağıt kalem bulunur, ona yazarım. Telefona yazmayı çok sevmem.”

Önüne Gelen Rapçi Oldu

En sevdiği klibin ne olduğu sorusuna ‘Hayale Daldım’ şarkısının müzik videosu olduğunu söyleyen şarkıcı, “Hikayesi açısından en sevdiğim şarkılardandır. Kendi beynini yiyen, yalnız bir adamı anlatıyordu. Albüm olarak da en sevdiğim albümüm o.” dedi. Yeni nesil Rap sanatçıları hakkında konuşan şarkıcı, “Bir işi ne kadar severek yaptığın önemli. Rap yapmak çok kolay ama bir vizyon, duruşun olmalı. Hip-hop kültürüne de hakim olmalısın. Rapçi olmak zor değil. Zaten önüne gelen Rapçi oldu. Olay o değil. İşi severek yapman önemli. Betimledin mi ve benimsedin mi iş zaten iyi olur. ” sözlerini kurdu.
Aga B, Sokrat St, Ezhel ve Anıl Piyancı’nın beraber iş yapmayı en çok sevdiğim şarkıcılar olduğunu söyleyen Kamufle, “Ama şu sıralar Aga B ile çok sahne alıyoruz, beraber ateş ediyoruz. Büyük keyif alıyorum.” diye ekledi.

Ülkenin Durumu Da İlham Veriyor

Şarkı yazma konusunda kendisine ilham verenlerini şu şekilde sıraladı: “Güncel konular, fakirlik, zenginlik, hayaller, içinde ukte kalanlar… Hepsi ilham veriyor. Ülkenin durumu yüzünden bozulan psikolojimiz de ilham açısından etkileyenler arasında.”
“Da Poet ile beraber ölene kadar şarkı yapmaya devam edeceğiz.” diyen Rap sanatçısı, yakında da yine beraber bir şeyler geleceğinin müjdesini verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)