Ana Sayfa » Röportajlar » Kemal Öğün

Kemal Öğün

oduller-reklam-banner

Kemal Öğün

Sevilen şarkıcı Kemal Öğün ile yaptığımız röportajı aşağıdan okuyabilirsiniz!..

İŞTE O RÖPORTAJ!..

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

01/09/1980 İstanbul doğumluyum.11yasına kadar İzmir’de yaşadım 12 yasında İstanbul’a geldim aynı sene bir arkadaşımın evin de gördüğüm İron Maiden kasetinden etkilenerek rock müzik dinlemeye başladım . 2010 da İstanbul’a sevdiğim kadın için geri döndüm.2012 yılında evlendim .kısaca hikayem böyle.

Müziğe ne zaman başladınız?

14 yasında müziğe ilk klasik gitarımı alarak başladım.Dokuz Eylül üniversitesin de iki yıllık okul okurken üniversite de ilk rock grubumu kurdum üni.şenliklerin de bir çok konserler verdik.21 yasında yine İzmir’de ve cevre illerin de barlarda sahne aldım.bir çok festivalde gitarist olarak yer aldım..bestelediğim 50den fazla şarkı vardı. Bunları değerlendirmek istedim ama esas şahsına münasır bir tarz olmak istiyordum esas amacım buydu.kendimce 3aylık eve kapanma süreci yasadım ilk kayıtlarımı burada Rockabesk tarzımı yarattım ve şarkılarımın ilk kayıtlarını evde çalışarak ilk şekillerini verdim.

İlk kayıt ve ilk şarkınızı nerede yaptınız?

2013 senesinde MMA da ses mühendisi olan İlter Kalkancı aranjör Doruk Somunkıran’la beraber bu projeyi başlatıp ilk albüm kayıtlarını profesyonel olarak MMA da yaptık ve bir senelik sure zarfında çalışmalarımızı kaliteli bir şekilde yaptık.

Albümünüzde kimlerle çalıştınız?

Davul Tercan Sener bassgitar Erhan Ertetik elektronik gitarlar Sait Özdemir akustik gitarlar bana ait ,yaylı çalımları Şen yaylar.geri vokal Semra Dündar ve ben yaptık.

Hedeflediğiniz kitleye seslendiğinize inanıyor musunuz?

Ulaşmak istediğim kitle klasik rock kitlesi değil aslında hiç rock müzik dinlemeyen insanlara da ulaşmak istiyorum ve bu konuda da olumlu dönüşler ve beğeniler alıyorum.

Hepsine ulaştığımı düşünmüyorum ama bunun olması içinde konserlere ağırlık vereceğim.

Müzik aşkını bize nasıl tarif edersiniz?

36 yıllık hayatımı yaşarken öncelikler sıralaması yaptığımda müzik hep birinci sıradaydı.

Albümünüzde esinlendiğiniz sanatçı, grup, kitap ve ya bir film var mı?

Ruh halım olarak üretkenlik dönemi içine girdiğim zaman aylarca muzık dinlememeye çalışıyorum.kendi tarzıma ağırlık veriyorum.araba da radyo bile açmam. Ama ortaya çıkardığım soundu yorumlarken Erkın Koray ve Metallıca arası diye yorum yapan müzik adamlarından iyi yorumlar duydum.

Sosyal medyayla aranız nasıl?

Aktif olmaya çalışıyorum özel bir çabam yok ama popiler kültüre hizmet ettiğimiz için dikkat etmeye çalışıyorum. şarkılarımı dinleyip beğenenler bana ulaşıyor ve beğenilerini söylüyorlar.

Facabok:kemalogunonlıne
Instagram :kemalogunonlıne
Twıtter:offıcalogun

Teknoloji ve müzik desem arasındaki o çizgiyi bana nasıl anlatırsınız?

Teknolojiden kaçamayız onun için teknolojiyi çıkarlarımıza en uygun şekilde kullanmaya bakacaksınız teknoloji cebimizde taşırken müziğe bulaşmaması zaten imkansız. Türkiye’de 20 yıldır albüm satımı zor ve hatta yok gibi.tüketim çağında yaşıyoruz ve her şey bir başka şeyin yerini alıyor.insanlar sanatın her dalındaki ürünleri çok çabuk unutuyor.sanatçılar unutulmamak istiyorlarsa gerçekten çok iyi ürünler yapmaya mecburlar hatta en iyisini.

Türkiye’de sanat yapmak ve şarkıcı olmak zor siz bunun üstesinden nasıl geliyorsunuz?

Var olmak istediğin platform seni şekillendirir bunu ortaya çıkaracağım dediğin ve ticari boyut aldığın noktada sıkıntılar başlıyor.sadece Türkiye ‘de değil Dünya’da aynı durumda.para kazanmak için para harcamak zorundasın ve aynı zamanda deneysel takılmaya inanmıyorum aslında ama yapanlarda çok güzel yapıyor.para kazanmak istiyorsan kıyıdan köşeden popiler kültürü biraz okşaması gerekiyor.

Şartların zor olduğu ortada ama hepimiz sevdiğimiz işleri yapmak içinde bazı zahmetlere katlanmak zorundayız bunlar maddi ve manevi olsa da.

En sevdiğiniz sanatçılar kimler? kiminle çalışmak isterdiniz?

Son on yıllık dönemde cover yapacak şarkı nerdeyse kalmadı ille de yeniden yorulmak zorunda kalırsam Sezen Aksu ‘Seni Kimler Aldı . Müslüm Gürses ‘Adını Sen Koy’ Erkin Koray ‘Arap Saçı’olurdu.

En çok sevdiğim sanatçılar Yabancı Bonjovı Türk Barış Manço Kayahan , Erkin Koray ,Müslüm Gürses ve Sezen Aksu.

Peki sona yaklaşırken bana ve hayranlarınıza neler demek istersiniz?yeni çalışmalarınız ve konserleriniz var mı?

İnsanlar güzel işleri takıp etmeye devam etmeli hayatlarında bunlara yer vermeli,popiler kültürün dışında da çok güzel işler var bunlara sahip çıkılmalı diye düşünüyorum.bu süreçte insanlar beni takıp eder ve dinlerlerse klibimde ve konserlerim yakında yayında olacak zaten sosyal medyadan da bunları sizlere bildireceğim.zaman ayırdığın ve bu güzel röportaj için sana teşekkür ederim.

Röportaj : Burcu Uruş | MüzikOnair

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair

İlginizi Çekebilir