Genel Bilgiler

Kendi Etiketim İle Şarkı Çıkarmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kendi etiketim ile şarkı çıkarmak istiyorum ne yapmalıyım diyen müzisyenlerin, sanatçıların takip etmesi gereken adımları bu yazımızda ele alıyoruz.

Müzik kariyerinde daha özgür adımlar atmak isteyen kişiler, kendi müzik şirketlerini kurarak ilerlemeyi tercih edebilmektedir. Bu yolun henüz başında olan kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri ise “Kendi etiketim ile şarkı çıkarmak istiyorum ne yapmalıyım” şeklindedir. Bu yazımızda “Kendi etiketim ile şarkı çıkarmak istiyorum” diyenler için yol haritası çizmeye çalışacağız.

Kendi Label Şirketimi Nasıl Kurarım?

Kendi etiketinizle şarkı çıkarmak için öncelikle bir müzik şirketi kurmanız gereklidir. Şirketinizi büyük ölçekte hizmet veren bir müzik şirketinin çatısı altında kurabileceğiniz gibi, tamamen bağımsız bir şekilde kendiniz de kurabilirsiniz.

Örneğin Sony Music, Orchard Music, DMC gibi şirketlerin bünyesinde kendi şirketinizi kurmak istiyorsanız, öncelikle bu şirketlerin koşullarını detaylı bir şekilde araştırmanız gerekecektir. Her bir şirketin sunduğu koşul farklı olmakta, dolayısıyla müzisyenlerin bu koşullara göre hareket etmesi gerekmektedir.

kendi etiketim ile şarkı çıkarmak müzik şirketi label şirketi nasıl kurulur

Ardından bu şirketlerle anlaşma imzalanmalı ve anlaşmanın gerektirdiği bütün koşullar sağlanmalıdır. Şirketlerle iletişime geçmek konusunda sorun yaşıyorsanız, sektörde bilgisine güvendiğiniz kişilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Müzikonair’a muzikonair@gmail.com ve 0552 685 38 82 WhatsApp Bilgi Hattı üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylece hem sektörle ilgili aklınıza takılan soruları giderebilir, hem de detaylı danışmanlık hizmeti alarak sektöre daha emin adımlarla giriş yapabilirsiniz.

Herhangi bir şirkete bağlı olmadan tamamen kendinize ait bir şirket kurmak ise daha zor olabilmektedir. Özellikle yüklü miktarda birikimi olmayan müzisyenlerin kendi label şirketini kurması neredeyse imkansızdır. Bu yüzden öncelikle maddi sorunları aşmak gerekmektedir. Bu sorunları yaşamayan kişileri ise uzun bir süreç beklemektedir. Çünkü sıfırdan bir şirket kurmak, detaylı bir planlama gerektirmektedir. Bu konu ile ilgili sorularınızı yine Müzikonair’a ulaşarak sorabilir, danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kendi Label Şirketini Kurmak İsteyen Müzisyenler İçin Tavsiyeler

kendi etiketim ile şarkı çıkarmak müzik şirketi label şirketi nasıl kurulur

Kendi etiketim ile şarkı çıkarmak istiyorum” diyen müzisyenlerin dikkat etmesi gereken ikinci husus ise, kendi label şirketini kurduktan sonraki süreci kapsamaktadır. Örneğin şarkınızın yapımı, dağıtımı gibi aşamalar için işi bilen kişilerle çalışmanız önemlidir. Aksi halde üretimleriniz dinleyicilerin gözünde profesyonel görünmeyecek ve bir süre sonra sizin işinizin kaliteli olmadığını düşüneceklerdir. Dolayısıyla rakiplerinize fark atmanız zor olacaktır.

Örneğin şarkınızın yapım aşamasında trendleri takip etmek, yenilikçi ve insanların ilgisini çekebilecek türden müzikler ile sözler üzerinden ilerlemek gerekmektedir. Dağıtım aşamasında ise şarkınızı en popüler müzik platformlarında yayınlatmak, sağlam bir PR çalışması yürütülmesi için iyi bir ekip ile iş birliği kurmak önemlidir.

Ancak  “Kendi etiketim ile şarkı çıkarmak istiyorum” diyen kişilerin izlemesi gereken çok fazla adım vardır. Yapmanız gerekenleri sitemizin Genel Bilgiler kısmından daha detaylı okuyarak kendinize yol haritası çizebilirsiniz. Öte yandan Müzikonair ile iletişime geçerek detaylı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Müzikonair ile muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Reklam

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.