GündemSosyalVitrin

Konu Terör Olunca İnsan Haklarından Bahseden Ezhel, Deprem Felaketine Karşı Sessiz!

Geçtiğimiz haftalarda "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır" diyerek tepki çeken sözlere imza atan şarkıcı Ezhel, on binlerce insanın yaşamını yitirdiği deprem felaketi sonrası hiçbir yardım kampanyasına katkıda bulunmadı. 

Geçtiğimiz haftalarda “Kürdistan’ın başkenti Ankara’dır” diyerek tepki çeken sözlere imza atan şarkıcı Ezhel, on binlerce insanın yaşamını yitirdiği deprem felaketi sonrası hiçbir yardım kampanyasına katkıda bulunmadı.

Ezhel, Twitter’da açtığı ses odası yayınında terör yanlısı ifadelere imza atarak “Zaten Rumlar gitmiş, Ermeniler gitmiş. Kürtler giderse ben artık dayanamam. Kürt halkının kendi şeyini savunuyorum. Bence zaten kürdistan’ın başkenti Ankara’dır, İstanbul’dur” şeklinde konuşmuştu. Daha sonra yeni bir şarkı çıkaran Ezhel’in asıl niyetinin PKK sempatizanlığı üzerinden kitlelere ulaşmaya çalıştığı anlaşılmıştı.

Ülkedeki tüm sanatçılar Kahramanmaraş’ta yaşanan acı felaket sonrası tek yürek olarak paylaşım yaptı, yardım kampanyaları başlattı. Hatta bazıları deprem bölgelerine giderek bizzat kendileri destek oldu. Ancak konu terör örgütlerine geldiği zaman aslında insan haklarını savunduğunu dile getiren Ezhel, deprem sonrası Twitter’dan attığı samimiyetsiz bir tweet haricinde hiçbir paylaşımda bulunmadı. Türkiye’ye geçmiş olsun dileğinde bulunan şarkıcı, bağış yaptığına veya herhangi bir yardım kampanyasına destek olduğuna dair bir şey duyurmadı.

Hümanist bir kişiliğe sahip olduğunu iddia eden Ezhel’in, Kürt vatandaşlarının da yer aldığı deprem bölgelerine karşı neden ölüm sessizliğine büründüğü anlaşılmadı. Yoksa şu anda yurt dışında ikamet eden şarkıcıya birileri mi paylaşım yaptırmıyor? Düşman olarak görülen Yunanistan ve Ermenistan’ın bile yardıma geldiği bu deprem felaketine karşı kayıtsız kalanlar ancak PKK ve onun yandaşı olanlar, ülkenin bölünmesini, parçalanmasını isteyenlerdir. Acaba Ezhel de bir üst akıldan, PKK’dan mı emir alıyor? Şarkıcının neden bu kadar duyarsız kaldığını, sırf tepki çekmemek için göstermelik bir baş sağlığı mesajı yayınlamasının sebebini açıklamasını bekliyoruz.

İşte Ezhel’in birçok kullanıcı tarafından da samimiyetsiz bulunan, depremle ilgili tek paylaşımı: 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.