MüzikRöportajlarSanatçı Röportajı

Kübra: Tüm Hayatımı Müziğe Adadım

Kübra, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e yeni teklisi "Teslim"in yolculuğunu ve müzik kariyerine nasıl başlattığını anlattı.

  1. Merhaba Müzikonair’a hoş geldiniz. Öncelikle sizi daha yakından tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Selamlar öncelikle sizlerle buluştuğum için çok mutluyum teşekkür ederim. 1989 Ankara doğumluyum. Müzisyen bir ailenin çocuğuyum, oğlak burcuyu. hem idealist hem kararlı hem inatçıyım. Tüm hayatımı müziğe adadım diyebilirim. Aslında komik, çevresine enerji yayan hareketli biriyimdir.

  1. Müzik hayatınız nasıl başladı. Ne zamandan beri ilginiz vardı?

Çocukluktan beri annemin söylediği sanat müziği şarkılarıyla başladı aslında. Ardından babamın bana gitar alması ile devam etti. Akabinde konservatuar ile taçlandı. Konservatuar yıllarında harçlığını çıkarmak için aldığım sahneler ise şu anki kariyerimin temellerini attı.

  1. Aldığınız eğitimlerden ve kullandığınız enstrümanlardan biraz bahsedebilir misiniz?

Aslında ilk önce gitar çalarak başlamıştı. Konservatuara girince ilk çalgım klasik kemençeydi. Sonrasında ud, piyano, vurmalı çalgılar ve şan eğitimi ile devam etti. Bu enstrümanların hepsini bir konserimde çalmak istiyorum aslında, umarım gerçek olur.

  1. Bu arada uluslararası çalışmalara da imza attığınızı biliyoruz. Neler söylemek istersiniz ve yeni çalışmalarınızda olacak mı?

Evet, aslında bu işin en gurur verici boyutu daha önce çok güzel işlere imza attık. Yeni projelerle daha güzelleri olacağına eminim. Farklı ülkelerde onların dillerinde şarkılar söylemek beni çok heyecanlandırıyor. Ayrıca kendi kültürümüzü temsil edebilmek ve bunun için yeterli donanıma sahip olmak beni çok mutlu ediyor. Bir keresinde kültür elçisi olarak Türk sanat musikisi konseri vermek için İsrail’e gitmiştim mesela.

5. Yeni çalışmanız ‘’Teslim’’ de kimlerle çalıştınız, şuana kadar gelen dönüşlerden memnun musunuz?

“Teslim” benim gözbebeğim. Sözleri ve bestesi Murat güneş, aranjesi Deeperise, müzik yönetmenliğini ise Semih gönder yapıyor . Klibimizi Mustafa Özen Ortaköy Rum yetimhanesinde çekti aslında bu işin içerisinde bir rüya takımı gizli Habil Ceyhan supervizor olarak tüm projeyi yönetiyor. Basın ve radyo işlerimizi Emel Yalçın ve Özlem Avcı yönetiyor… İşin yapım kısmında ise gizli kahraman Tyger Teams var . Tüm projenin başında ise Fatih Türker var…

  1. Konser ve sahne çalışmalarınız nasıl gidiyor? Takviminiz belli mi?

Sahne ve konserlerim tüm hızıyla devam ediyor. Haftanın ortalama 4 günü değişik şehirlerde canlı performans programlarım var. Bu sayı bazen 6-7 güne çıkabiliyor.

7. Çalışma hayatınızın dışında neler yaparsınız. Mesela özel bir ilginiz, merakınız var mı?

Çalışmadığım günler çalışacağım günlerin hazırlığı ile geçiyor. Boş günlerimde deşarj olmak için Aslan parka aslan yavruları ile vakit geçirmeye gidiyorum. Vahşi hayvanlar benim için ayrı bir tutku.

  1. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?                                                                                                                                                                                                                        Benim için çok keyifli bir sohbet oldu umarım tekrar görüşürüz. Şarkımızı size teslim ediyorum, onu çok sevin olur mu? Müzikle kalın, Onair’da kalın.
Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.