RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Kyzero: Ülkemizde Var Olmayan Subjanranın Üreticisiyim!

Sahne adıyla Kyzero olarak bilinen genç müzisyen Emirhan Kafkas ile yeni şarkısı ve müzik kariyeri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

1. Merhaba öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Herkese selamlar. Ben Emirhan Kafkas, sahne ismimle Kyzero. 1998 Bursa doğumluyum. Uçak Mühendisliği mezunuyum. Şu anda Antalya’da yaşıyorum ve çalışmalarımı burada yürütüyorum.

2. Müzik hayatınız nasıl başladı? Ne zamandan beri ilginiz vardı?

Üretim sürecinin başlaması lise yıllarına dayanıyor. Çocukluğumdan beri yazmaya ilgim vardı. İlk demo kayıtlarımı 2014 yılında almaya başladım. Bunların öncesinde sıkı bir dinleyiciydim. Sözcükleri ritimlerle buluşturmak, şarkı üretmek önce en büyük hobim ve tutkum, sonra da işim haline geldi.

3. Şarkılarınızla ilgili gelen geri dönüşlerden memnun musunuz?

Şarkılarıma gelen geri dönüşlerden memnunum. Türkiye’de emsali pek bulunmayan bi subjanrada ürettiğim için öncelikle garipseniyor, ilerleyen süreçte hedeflediğim kitleyi yakalayabildiğime inanıyorum.

4. Müzik tarzınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bahsettiğim gibi ülkemizde var olmayan bir subjanranın üreticisiyim. Özellikle vokal odaklı yaratılan enerji ve prodüksiyonun çok iyi uyum içerisinde olmak zorunda olduğu bir stil. Genellikle düşük modu temsil eden bir vokal tarzını prodüksiyon çeşitliliğiyle yüksek hale getirebiliyoruz. Zaman içerisinde ülkemizde de üreticileri olacaktır. Bekleyip göreceğiz.

5. Üzerinde çalıştığınız yeni şarkılarınız var mı?

2022’nin son dönemi ve 2023 yılını bir bütün gibi düşünürsek oldukça yoğun bir release takvimi bizleri bekliyor. Şu anlık iki solo şarkıyı net olarak söyleyebilirim. Sonrasında da keyifli bir düet neden olmasın?

6. Sektörde örnek aldığınız ve özellikle düet yapmak istediğiniz sanatçılar var mı?

Kimseyi doğrudan örnek aldığımı söyleyemem ancak stillerini çok beğendiğim ve düet yapmak isteyeceğim sanatçılar olarak Night Lovell, $uicideboy$ isimlerini söyleyebilirim.

7. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Müzik kariyerlerimizin olmazsa olmaz parçası dinleyiciler ve sevenlerimi selamlıyorum. Her parçanın bir seviye üstünü yine bizim yapacağımız yeni projelerde görüşmek üzere.

Preis Music

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.